Wiadomości z Piekar Śląskich

Diamentowe i Złote Gody piekarzan

  • Dodano: 2022-10-12 06:00, aktualizacja: 2022-10-11 21:54

11 października w piekarskim Urzędzie Stanu Cywilnego małżonkowie świętowali Diamentowe Gody – sześćdziesięciolecie i Złote Gody – pięćdziesięciolecie pożycia małżeńskiego.

Spotkanie rozpoczęło się od części oficjalnej, podczas której gratulacje i serdeczne życzenia jubilatom złożyła Sława Umińska-Duraj – Prezydent Piekar Śląskich oraz Anita Rabsztyn – Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego.

Diamentowi i Złoci jubilaci

Diamentowe Gody świętowali Państwo: Marta i Stanisław Ferdyn, Antonina i Marian Mazur, Joanna i Alfred Grzesiok, Grazyna i Brunon Matheja, Lidia i Stefan Zdrzałek oraz Agnieszka i Konrad Popczyk. Jubileusz Złotych Godów obchodzili z kolei Państwo: Krystyna i Józef Braszczok, Teresa i Eugeniusz Gzel, Łucja i Władysław Kander, Renata i Kamil Wojtyszyn Jadwiga i Ryszard Jóźwiak, Halina i Jan Gogola, Urszula i Henryk Dzionsko, Zofia i Zbigniew Kwiatkowscy oraz Stanisława i Emanuel Siwy.

– Uroczystość taka jak dzisiejsza jest dla mnie wielkim przeżyciem i zaszczytem, cieszę się że mogę w niej uczestniczyć jako Prezydent Piekar Śląskich. Kiedy widzę tak wspaniałe pary jak Wy, które przeżyły wspólnie pięćdziesiąt i sześćdziesiąt, a czasem więcej lat to w sercu mam poczucie dumy i wielkiej radości. Szczycę się, że w naszym mieście jest tak wiele par o długim stażu. Jesteście najlepszym dowodem na to, że przysięgi małżeńskiej należy dotrzymać. Składam Państwu serdeczne życzenia wielu wspólnych lat w szczęściu i zdrowiu – powiedziała Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj.

Wszystkie pary otrzymały pamiątkowe listy gratulacyjne i kwiaty. Jubilaci Złotych Godów zostali odznaczeni, w imieniu Prezydenta RP, Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, a aktu dekoracji dokonała Prezydent Miasta.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również