Wiadomości z Piekar Śląskich

Dni dla osób z niepełnosprawnościami w ZUS

  • Dodano: 2021-05-10 06:30, aktualizacja: 2021-05-08 21:19

Poradnictwo, konsultacje i szkolenia online z myślą o osobach z niepełnosprawnością, ich bliskich oraz opiekunach to oferta, którą przygotował Oddział ZUS w Zabrzu.

Od 4 do 31 maja organizowane są tu Dni dla Osób z Niepełnosprawnościami

Dodatkowo na elewacji budynku ZUS przy ul. Szczęść Boże 18 będzie można oglądać wystawę prac uczniów ze szkół podstawowych, których motywem przewodnim są ubezpieczenia społeczne.

Do udziału w wydarzeniu zaproszono ekspertów z instytucji i organizacji wspierających osoby z niepełnosprawnościami, m.in. z Zabrzańskiego Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości, z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu, z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Zabrzu, z PFRON Oddziału Śląskiego w Katowicach, z Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych FAZON, z Warsztatów Terapii Zajęciowej Caritas w Gliwicach, z Fundacji Piastun – Wyrównanie Szans w Zabrzu.

– Dzięki takiemu zróżnicowanemu gronu specjalistów osoby korzystające z porad będą mogły uzyskać informacje w zakresie form wsparcia, rehabilitacji i integracji osób niepełnosprawnych, wsparcia aktywności zawodowej oraz zasad bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej – informuje Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS.

Porady ZUS

Podczas wydarzenia nie może zabraknąć także pracowników Oddziału ZUS w Zabrzu, jako organizatora wydarzenia. To właśnie do nich będzie można się zwrócić z pytaniami w kwestii świadczeń, a także tego jakie są warunki korzystania z rehabilitacji leczniczej ZUS, zalety ubankowienia świadczeń z ZUS oraz zasady przyznawania zasiłku opiekuńczego dla rodziców dzieci do 18. roku życia, a także świadczenia 500+ dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji oraz dlaczego warto mieć swój profil na PUE ZUS.  
Dni Osób z Niepełnosprawnościami mają na celu uaktywnienie zawodowe i społeczne osób z niepełnosprawnością oraz zachęcenie pracodawców do ich zatrudniania.

Szczegółowy harmonogram wydarzenia można znaleźć na stronie www.zus.pl, w zakładce "Szkolenia i wydarzenia – Kalendarium”, w folderze "Inne”.

Zobacz wystawę

Ponadto przez cały maj na elewacji budynku ZUS przy ul. Szczęść Boże 18 będzie można oglądać prace dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych z terenu zabrzańskiego Oddziału, które są zwieńczeniem projektu edukacyjnego "Projekt ZUS". Jest on adresowany do uczniów szkół podstawowych, a jego motywem przewodnim jest tematyka z zakresu ubezpieczeń społecznych.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.