Wiadomości z Piekar Śląskich

Dni Otwarte w ZS1

  • Dodano: 2014-05-22 09:00

Zespół Szkół Nr1 w Piekarach Śląskich zaprasza wszystkich, którzy swoją przyszłość łączą z informatyką, elektryką, ekonomią, turystyką, handlem lub policją - czyli  kierunkami, w jakich można się tu kształcić. Szkoła przygotowała mnóstwo atrakcji. Do budynku przy ul. M. Curie-Skłodowskiej 49 będzie można zajrzeć w godz. od 8 do 16.30 w Dniach 27-28 maja.

Podczas Dni otwartych będzie można zobaczyć nasze roboty HEXOR oraz roboty motorola, które nasze drużyny już przygotowują do międzynarodowych walk robotów, które odbędą się w czerwcu w Krakowie. Będzie można zobaczyć stanowiska do montażu i serwisu komputerów, a także grające stacje dyskietek, konstruowane przez uczniów ze złomowanego sprzętu komputerowego. Katowickie Muzeum Historii Zabytków Komputerowych i Internetu przywiezie sprzęt z dawnych lat, będzie można grać w stare gry.

Nie zabraknie gier nowoczesnych, a nawet postaci z nich krążyć będą po szkolnych korytarzach. Uczniowie zaprezentują napisane przez siebie podręczniki, a tych jest aż 26, w tym jeden dla... nauczycieli. Będzie też okazja zdobyć  bezpłatnie międzynarodowy certyfikat poświadczający umiejętności komputerowe ECDL. Szkoła zaprezentuje akademię sieci komputerowej CISCO, kształcącą tzw. sieciowców - osoby, zajmujące się m.in. dostarczaniem internetu. W ramach prezentacji kierunków elektrycznych przyjadą przedstawiciele Politechniki Śląskiej. Klasa policyjna pokaże, jak wygląda kształcenie w liceum policyjnym z wykorzystaniem m.in. strzelnicy. Będzie  prezentacja kierunków ekonomicznych i turystycznych, ich pracowni.

 

Ponadto 27.05 odbędzie się oficjalne otwarcie IZBY PAMIĘCI
po kopalni Andaluzja, która mieści się w ZS1. Otwarcie przewidziano na godz 8:30 27 maja, na której obecni będą Prezydent Miasta Piekary Śląskie Stanisław Korfanty, Proboszcz sąsiedniej parafii Ludwik Kieras, Dyrektor Kopalni Piekary, Przewodniczący Rady Miasta Piekary Śląskie Tomasz Cisek oraz byli Dyrektorzy ZS1. Od godz 11.00 - 17.00 we wtorek oraz od 12.00-18.00, gdzie będzie można zobaczyć makietę kopalni oraz pamiątki przekazane przez mieszkańców i byłych pracowników. Izba będzie otwarta dla mieszkańców. Możliwość zobaczenia i zwiedzenia Izby Pamięci, będzie możliwa również w późniejszym terminie, które będą opublikowane na stronie ZS1 oraz dostępne będą w sekretariacie szkoły

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.