Wiadomości z Piekar Śląskich

Dofinansowanie z Ministerstwa Obrony Narodowej dla piekarskich klas mundurowych!

  • Dodano: 2024-03-21 12:30

Gmina Piekary Śląskie otrzymała dotację celową w wysokości 102.800 zł z Ministerstwa Obrony Narodowej na zakup wyposażenia specjalistycznego zwanego „pakietem szkoleniowym OPW” oraz indywidualnego wyposażenia ucznia dla Oddziału Przygotowania Wojskowego w Akademickim Zespole Szkół w Piekarach Śląskich.

Odpowiednie zaopatrzenie uczniów

Na podstawie podpisanej w dniu 15 listopada 2023 r. umowy o udzielenie dotacji celowej, będzie można zakupić:

  • wszystkie elementy ubioru dla każdego ucznia Oddziału Przygotowania Wojskowego (OPW) rozpoczynającego naukę w klasie I w roku szkolnym 2023/2024 w I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego w Akademickim Zespole Szkół w Piekarach Śląskich
  • wyposażenia specjalistycznego dla całego OPW, zwanego „pakietem szkoleniowym OPW”, który rozpoczął funkcjonowanie w roku szkolnym 2023/2024 w I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego w Akademickim Zespole Szkół w Piekarach Śląskich.

Dotacja celowa stanowi 80% kwoty potrzebnej do sfinansowania zadania. Gmina Piekary Śląskie zapewniła wkład własny w wysokości 20% całości środków przewidzianych na realizację zadania w kwocie 25.700 zł.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również