Wiadomości z Piekar Śląskich

Dzień Głośnego Czytania w MSP nr 5

  • Dodano: 2022-09-30 07:00, aktualizacja: 2022-09-29 21:52

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przypada 29 września. Z tej okazji Dyrekcja Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Wawrzyńca Hajdy wraz z gronem pedagogicznym i uczniami zaprosiła Pawła Słotę – II Zastępcę Prezydenta Miasta do wspólnego czytania na głos.

Cała Szkoła Czyta Dzieciom

Akcja pn. "Cała Szkoła Czyta Dzieciom", której celem jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych prowadzona będzie przez cały dzień w szkole na lekcjach oraz podczas przerw.

Paweł Słota – II Zastępca Prezydenta Miasta wziął udział w wydarzeniu promującym czytanie i zachęcał uczniów do sięgania po książki. Spotkanie odbyło się z inicjatywy Justyny Borek – Dyrektor MSP nr 5, która również aktywnie włączyła się w akcję i wyrecytowała wiersze znanych polskich pisarzy. Wiceprezydent przeczytał natomiast opowiadania z serii „Detektyw Pozytywka” Grzegorza Kasdepke.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to jedno z wydarzeń, które są zarówno przyjemne jak i pożyteczne. Inicjatywa ta powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku, a patronką wybrano Janinę Porazińską, wybitną pisarkę która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach, a data 29 września to dzień urodzin zasłużonej Polki.

Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Dzieci mogą również zobaczyć jak wygląda praca w bibliotece, opowiedzieć o swoich ulubionych książkach czy poznać nowe propozycje literackie. Książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci, do tego rozwijają wyobraźnię i pamięć, poszerzają słownictwo oraz przede wszystkim pozwalają przeżywać wspaniałe emocje. Głośne czytanie jest z kolei dobrą okazją do budowania więzi i wspólnego spędzenia czasu dziecka z dziadkami, rodzicami, rodzeństwem czy kolegami. Święto warto więc obchodzić każdego dnia, a jeśli każdy poświęci na nie choćby 30 minut, będzie to duży sukces.

Miejska Szkoła Podstawowa nr 5 im. Wawrzyńca Hajdy jest zaangażowana w wiele akcji i działań społecznych w ciągu każdego roku szkolnego. Nauczyciele i pedagodzy MSP nr 5 organizują między innymi: akcje pn. Bezpieczeństwo w Internecie, Dzień Osób Niepełnosprawnych, Światowy Dzień Świadomości Autyzmu czy Dzień Ochrony Praw Dziecka. Inicjatywy te mają na celu uświadomienie młodego człowieka i uwrażliwienie go na ważne społeczne kwestie i problemy współczesnego świata.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również