Wiadomości z Piekar Śląskich

Dzień Ziemi z kangurkiem SPInką

  • Dodano: 2022-04-01 06:30, aktualizacja: 2022-03-31 20:45

22 kwietnia obchodzić będziemy Światowy Dzień Ziemi. Miasto Piekary Śląskie wraz z Ośrodkiem Kultury Andaluzja organizują wiosenną akcję pt. “Dzień Ziemi z kangurkiem SPInką”, której celem jest promowanie postaw proekologicznych u dzieci i młodzieży.

Dla zaangażowanych w inicjatywę przewidziane jest spotkanie z kangurkiem SPInką w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym.

Corocznie obchodzony jest Dzień Ziemi, warto jednak dbać o naszą planetę i pamiętać o niej każdego dnia. Świadomość ekologiczna i dbanie o środowisko to jednocześnie troska o nasze zdrowie, a edukacja najmłodszych mieszkańców w tym zakresie jest obowiązkowa. W ramach tych założeń Sława Umińska-Duraj – Prezydent Miasta Piekary Śląskie i Ośrodek Kultury Andaluzja zapraszają na bezpłatne warsztaty pt. „Wiosenne karmniki i poidełka”.

Bezpłatna zabawa

Zajęcia dedykowane są dla dzieci w wieku 7 – 13 lat i odbędą się 9 kwietnia w godz. 10.00 – 14.00.  Ilość uczestników jest ograniczona, a na zajęcia obowiązują zapisy. Do wykonania karmników i poidełek wykorzystywać będziemy pozostałe kartoniki po mleku oraz sokach, które dzieci przyniosą ze sobą. W ten sposób ograniczymy ilość wyrzucanych śmieci i ponownie je wykorzystamy w myśl trendu “zero waste” (zero marnowania). Dzieci stworzą własne karmniki, które będą mogły zabrać do swoich ogródków lub umieścić w parku w Kamieniu, tym samym pomagając przyrodzie.

Warsztaty odbędą się w ramach akcji "Dzień Ziemi z kangurkiem”. W nagrodę za pracę i zaangażowanie uczestnicy pojadą w odwiedziny do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego na spotkanie z piekarskim podopiecznym – kangurzycą SPInką. Więcej o adopcji przez Miasto Piekary Śląskie tego skocznego zwierzaka – Cześć mam na imię SPInka.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zapisy przyjmowane są do dnia 6 kwietnia pod nr tel. 32 284 56 20 wew. 24 i 25.

Dzień Ziemi z kangurkiem SPInką / fot. UM Piekary Śląskie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również