Wiadomości z Piekar Śląskich

Finał WOŚP

  • Dodano: 2015-01-13 10:30
47 tys. 317 złotych zebrano w Piekarach Śląskich podczas 23. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Pieniądze są jeszcze liczone, więc suma może się zwiększyć – mówią organizatorzy akcji. Finał w Piekarach już po raz dziewiąty zorganizowany został przez Miejskie Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II
 
Wolontariusze od samego rana, pomimo niesprzyjającej pogody, zbierali datki do puszek.
 
- Po raz drugi zbieram dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – mówiła jedna z wolontariuszek – cieszę się że mogę pomóc zarówno tym najmłodszym jak i najstarszym.
 
W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbierała na diagnostykę chorych dzieci oraz godną opiekę medyczną dla osób starszych.
 
Zebrana i podliczona w mieście kwota pochodzi z datków mieszkańców wrzucanych do puszek oraz prowadzonej przez szkołę w dniu finału kuchni i kawiarenki. Liczone są jeszcze pieniądze zgromadzone w ramach szkolnego kiermaszu. Wystawiano na nim m.in. gadżety przekazane przez Miejski Klub Sportowy Olimpia, Urząd Miasta oraz Fundację WOŚP.
 
W finale Wielkiej Orkiestry w szkole wystąpiły przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 1, dzieci i młodzież z Młodzieżowego Domu Kultury. Najgorętszym momentem wieczoru był pokaz tańca Bollywood w wykonaniu uczniów i absolwentów MG 3. Nie zabrakło także atrakcji muzycznych – na scenie gimnazjum wystąpiły zespoły De Silvers, Missing Souls a także znani z Przeglądu Amatorskich Zespołów Muzycznych; grupa Dekolt oraz Sonia Maselik z zespołem. Na zakończenie imprezy o godzinie 20.00 niebo nad Miejskim Gimnazjum nr 3 rozbłysło światłem sztucznych ogni – w Piekarach podobnie jak w całej Polsce, wysłano "Światełko do nieba".
 
- Dziękuję wszystkim sponsorom, którzy przyczynili się do tego, że możliwe było "Światełko do nieba" i że nasi wolontariusze w każdym momencie mogli się ogrzać ciepłym posiłkiem w ten mroźny dzień – mówi Bożena Wilczek, szefowa piekarskiego sztabu WOŚP -  Największe podziękowania i duży ukłon oczywiście dla wolontariuszy którzy od rana byli już na mieście. Dziękuję także wszystkim koleżankom i kolegom z MG 3, dyrekcji szkoły, obsłudze kuchni, zespołom, i wszystkim uczniom, którzy uświetnili koncert "MG 3 i Przyjaciele".

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.