Wiadomości z Piekar Śląskich

Fundacja Wolne Miejsce szuka wolontariuszy

  • Dodano: 2021-12-16 06:30, aktualizacja: 2021-12-15 22:54

Fundacja Wolne Miejsce – organizator Metropolitalnej wigilii dla samotnych 2021 poszukuje wolontariuszy chętnych do wsparcia tej wyjątkowej inicjatywy.

Spotkania koordynacyjne odbywają się w każdą środę, a dodatkowe informacje można uzyskać drogą mailową, pisząc na adres biuro@wolnemiejsce.pl.

Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej, jednak nie każdy spędzi je w rodzinnym gronie. Wigilia jest bowiem dla wielu osób trudnym czasem, a Fundacja Wolne Miejsce, wraz z wolontariuszami, chce to zmienić, wypełniając czyjąś samotność dobrym słowem i życzeniami. Organizuje kolejny raz w wielu miastach Polski Wigilię dla Samotnych! Zaproszona jest na nią każda osoba, która z powodu sytuacji życiowej, materialnej, rodzinnej nie może pozwolić sobie na spędzenie Wigilii w gronie najbliższych.

Jak można pomóc?

By wspomóc tę inicjatywę, można zostać wolontariuszem. “Wszystko czego potrzeba, by włączyć się w akcję to chęć podzielenia się swoimi talentami, uśmiechem i wolnym czasem z innymi! Może lubisz gotować? Przygotowywać posiłki? Pakować paczki? Jeździć samochodem? Każda osoba, która czuje chęć uczynienia czegoś autentycznego i dobrego dla drugiego człowieka, odnajdzie się w naszym fundacyjnym gronie!” – czytamy w apelu wystosowanym przez Fundację, której siłą są pracownicy i wolontariusze. Ich praca i zaangażowanie pokazuje, że można dokonywać rzeczy, na pierwszy rzut oka – niemożliwych.
 
Zachęca się do zgłaszania się drogą mailową. Wystarczy wysłać wiadomość na adres biuro@wolnemiejsce.pl.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.