Wiadomości z Piekar Śląskich

I Półmaraton i "Nocna Dycha" w Piekarach Śląskich TRASY ZAWODÓW

  • Dodano: 2017-07-14 07:45, aktualizacja: 2017-07-13 12:18

Szykuje się wielkie, biegowe święto w Piekarach Śląskich! Już 15 lipca miłośnicy biegania wystartują w I Nocnym Półmaratonie i w biegu towarzyszącym „Nocna Dycha”.

Trasa obu biegów (na 21 km i na 10 km) prowadzić będzie ulicami Piekar Śląskich przez najpopularniejsze miejsca w mieście. Uczestnicy zostaną podzieleni na kilka kategorii wiekowych.

I Nocny Półmaraton – długość trasy wynosi  21 km 097 metrów:

START – Płyta główna Stadion MOSiR – ul. Olimpijska 3, ul. Maczka do ul. Jana Pawła II, skręt w lewo w ul. Jana Pawła II, ul. Jana Pawła II do ul. Józefskiej, skręt w lewo w ul. Józefską, ul. Józefską do ul. Tarnogórskiej, skręt w lewo w ul. Tarnogórską, ul. Tarnogórską do ul. Bytomskiej, ul. Bytomską do skrzyżowania z ul. Jana Pawła II, skręt w prawo w ul. Jana Pawła II, ul. Jana Pawła II do obwodnicy – punkt zwrotny, ul. Jana pawła Ii do skrzyżowania z ul. Bytomską, skręt w prawo w ul. Bytomską, ul. Bytomską do punktu zwrotnego wyznaczonego przed skrzyżowaniem z ul. Konstytucji 3-go Maja,ul. Bytomską do skrzyżowania z ul. Jana Pawła II, skręt w prawo w ul. Jana Pawła II, ul. Jana Pawła II do skrzyżowania z ul. Maczka, II do ul.Józefskiej, skręt w lewo w ul. Józefską, ul. Józefską do ul. Tarnogórskiej, skręt w lewo w ul. Tarnogórską, ul. Tarnogórską do ul. Bytomskiej, ul. Bytomską do skrzyżowania z ul. Jana Pawła II, skręt w prawo w ul. Jana Pawła II, ul. Jana Pawła II do obwodnicy – punkt zwrotny, ul. Jana pawła Ii do skrzyżowania z ul. Bytomską, skręt w prawo w ul. Bytomską, ul. Bytomską do punktu zwrotnego wyznaczonego przed skrzyżowaniem z ul. Konstytucji 3-go Maja,ul. Bytomską do skrzyżowania z ul. Jana Pawła II, skręt w prawo w ul. Jana Pawła II, ul. Jana Pawła II do skrzyżowania z ul. Maczka, skręt w lewo w ul. Maczka, ul. Maczka do ul. Olimpijskiej – META – płyta główna Stadion MOSiR – ul. Olimpijska 3.

„Nocna Dycha”: – długość trasy wynosi 10 km 200 metrów:

START – Płyta główna Stadion MOSiR – ul. Olimpijska 3, ul. Maczka do ul. Jana Pawła II, skręt w lewo w ul. Jana Pawła II, ul. Jana Pawła II do ul.Józefskiej, skręt w lewo w ul. Józefską, ul. Józefską do ul. Tarnogórskiej, skręt w lewo w ul. Tarnogórską, ul. Tarnogórską do ul. Bytomskiej, ul. Bytomską do skrzyżowania z ul. Jana Pawła II, skręt w prawo w ul. Jana Pawła II, ul. Jana Pawła II do obwodnicy – punkt zwrotny, ul. Jana pawła Ii do skrzyżowania z ul. Bytomską, skręt w prawo w ul. Bytomską, ul. Bytomską do punktu zwrotnego wyznaczonego przed skrzyżowaniem z ul. Konstytucji 3-go Maja,ul. Bytomską do skrzyżowania z ul. Jana Pawła II, skręt w prawo w ul. Jana Pawła II, ul. Jana Pawła II do skrzyżowania z ul. Maczka, skręt w lewo w ul. Maczka, ul. Maczka do ul. Olimpijskiej – META – płyta główna Stadion MOSiR – ul. Olimpijska 3.

Początek biegów odpowiednio o godzinie 21.00 i 21.15 na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Olimpijskiej 3 w Piekarach Śląskich. Tam także przeprowadzona zostanie rozgrzewka (20.30). Ulice natomiast zostaną zamknięte o godzinie 20.00!

Uczestnictwo w zawodach można zgłosić do 11 lipca do godziny 12.00 na: https://foxter-sport.pl/nocny-p—-maraton-piekary—l–ski oraz rejestrując się na stronie: http://mosir.piekary.pl. Opłata startowa za półmaraton wynosi 60 zł, za 10 km bieg – 55 zł, a za udział w imprezie „Nordic Walking Nocą” – 30 zł. Na razie na półmaraton zapisało się niemal 500 osób, na bieg na 10 km – ponad 300. W Nordic Walking chce wystartować około 30 osób.

Celem organizatorów jest, aby Piekary Śląskie, podobnie jak inne miasta w naszym kraju, na stałe wpisały się w bogaty kalendarz cyklicznych imprez biegowych, a także propagowanie aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia. Udało się zdobyć środki finansowe, dzięki którym impreza będzie miała charakter pikniku charytatywnego wspierającego najmłodszych, najbardziej potrzebujących mieszkańców naszego miasta.

Imprezę biegową przygotowują Stowarzyszenie Szturm i piekarski MOSiR.

I Półmaraton i "Nocna Dycha" w Piekarach Śląskich TRASY ZAWODÓW

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.