Piekary Śląskie - portal miejski PiekarySlaskie.com.pl

Wiadomości z Piekar Śląskich

Innowacyjność - mocna strona Gliwic

  • Dodano: 2017-05-02 12:15

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło wyniki konkursu InnoMoto. Zgodnie z jego założeniami przedsiębiorcy z branży motoryzacyjnej otrzymają blisko ćwierć miliarda złotych wsparcia na realizację nowatorskich pomysłów.

Sporo pieniędzy z całej puli trafi do firm działających w Gliwicach. Największą dotację otrzymała firma FULCO, która przy wsparciu gliwickiej spółki SkyTech Research pracuje nad  elektrycznym pojazdem wyścigowym.

Wsparcie finansowe w wysokości od 800 tys. zł do ponad 15,5 mln zł dostało w sumie 47 firm, czyli ponad połowa ubiegających się o dotację na realizację własnych, innowacyjnych pomysłów motoryzacyjnych. Spora część przyznanych środków trafi do firm działających w Gliwicach. Na ogłoszonej przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju liście znalazły się m.in. Nexteer Automotive Poland, EUVIC (wraz z Triggo Spółka Akcyjna), General Motors Manufacturing Poland, BMZ Poland i AIUT. Większość to biznesowi potentaci i doświadczeni motoryzacyjni gracze. Kluczem do uzyskania finansowego wsparcia było opracowanie projektu motoryzacyjnego wpisującego się w coraz bardziej docenianą w naszym kraju innowacyjność.

Więcej: https://www.gliwice.eu/aktualnosci/miasto/innowacyjnosc-mocna-strona-gliwic

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.