Wiadomości z Piekar Śląskich

Inwestycje drogowe w Piekarach Śląskich. Sprawdź co za nami!

  • Dodano: 2024-04-04 13:30

W ostatnim czasie na terenie miasta prowadzono szereg prac drogowych. Tak było między innymi na ulicach Przyjaźni (na odcinku od Sadowskiego do Wołodyjowskiego), Długosza (na odcinku ul. Partyzantów do wysokości nr 50) oraz Prymasa Stefana Wyszyńskiego, gdzie roboty trwały w obrębie zatoczki autobusowej. 

Remonty

Na wyremontowanych odcinkach Przyjaźni i Długosza odnowiono nawierzchnię poprzez wykonanie nakładek asfaltobetonowych. W przypadku ulicy Prymasa Stefana Wyszyńskiego przeprowadzono remont nawierzchni zatoki autobusowej wraz z nawierzchnią jezdni na jej wysokości. Suma kosztów wykonanych zadań związanych z odnową nawierzchni wyniosła 800.000 zł.

Jedną z większych inwestycji, które są realizowane, jest budowa połączenia pieszo-rowerowego na przecięciu drogi wojewódzkiej 911. Ścieżka ma połączyć ul. Podmiejską z ul. Karola Miarki. 

Kolejne plany

W tym roku prace drogowe odbędą się też na ul. Tarnogórskiej na dwóch odcinkach, od ul. Bytomskiej do rejonu ul. Zgrzebnioka oraz odcinek od ul. Przyjaźni do ul. Brynickiej. Warto nadmienić, że Miasto Piekary Śląskie otrzymało 11.270.000 zł dotacji z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych z przeznaczeniem na modernizację dróg Kotuchy i Roździeńskiego. Będzie to kolejny wielki projekt infrastrukturalny. Etapowo remontujemy też jedną z głównych ulic miasta – Bytomską. W 2022 r. przebudowaliśmy pierwszy odcinek od ronda Kopalni Julian do ul. Wyszyńskiego, zakończył się też drugi etap modernizacji od ul. Wyszyńskiego do ul. Pod Lipami. Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu 1.990.000 zł w 2024 r. wyremontowany zostanie odcinek od ul. Jana Pawła II do ul. Tarnogórskiej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również