Wiadomości z Piekar Śląskich

Jubileusz 20-lecia Powiatowego Urzędu Pracy w Piekarach Śląskich

  • Dodano: 2022-05-13 06:30, aktualizacja: 2022-05-12 22:22

W Miejskim Domu Kultury w Piekarach Śląskich odbyła się uroczystość z okazji 20-lecia istnienia Powiatowego Urzędu Pracy.

Powiatowy Urząd Pracy w Piekarach Śląskich został utworzony w oparciu o uchwałę Rady Miasta Piekary Śląskie nr XXXI/279/01 z dnia 28.06.2001 i z mocy prawa z tym dniem wszedł w skład powiatowej administracji jako jednostka organizacyjna miasta Piekary Śląskie. Jednak oficjalną działalność i kompleksową obsługę klientów rozpoczął 2 stycznia 2002 roku.

20-lecie Powiatowego Urzędu Pracy

W tym roku PUP w Piekarach Śląskich obchodzi 20 rocznicę istnienia. Z tej okazji zorganizowano uroczystą Galę Jubileuszową, która stała się doskonałą szansą do wspomnienia minionych lat działalności Urzędu Pracy. Galę rozpoczęło powitanie i przemowa Marka Węgrzynowicza – Dyrektora Urzędu Pracy. Została również wyświetlona prezentacja przedstawiająca ostatnie lata pracy instytucji, powzięte i zrealizowane plany oraz inicjatywy.  W dalszej kolejności odbyła się część artystyczna, a na scenie zagrała Orkiestra Dęta „Piekary f– Julian”.

Następnie, w imieniu Sławy Umińskiej – Duraj – Prezydent Miasta Piekary Śląskie głos zabrał Krzysztof Turzański – I Zastępca Prezydenta, który przekazał gratulacje i wyrazy uznania za zaangażowanie i działalność urzędu na rzecz osób poszukujących pracy, pracodawców oraz przedsiębiorców na rynku pracy w Piekarach Śląskich.

Jubileusz 20-lecia stał się okazją do przekazania słów podziękowań w kierunku osób, instytucji i przedsiębiorstw kooperujących z Powiatowym Urzędem Pracy. Wyróżnienia zostały przyznane w IV kategoriach:

  1. Podziękowania dla osób i instytucji, z którymi Powiatowy Urząd Pracy w Piekarach Śląskich współpracuje na co dzień
  2. Podziękowania za wieloletnią współpracę na lokalnym rynku pracy oraz wsparcie w organizacji różnych przedsięwzięć oraz za pomoc w organizacji Jubileuszu XX-lecia Powiatowy Urząd Pracy w Piekarach Śląskich
  3. Podziękowania za wieloletnią współpracę na lokalnym rynku pracy, tworzenie nowych miejsc dla osób bezrobotnych z wykorzystaniem wsparcia finansowego oferowanego przez Powiatowy Urząd Pracy w Piekarach Śląskich oraz kształcenie ustawiczne zatrudnionych pracowników współfinansowane ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego
  4. Podziękowania dla długoletnich pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Piekarach Śląskich

Sława Umińska – Duraj – Prezydent Miasta, Krzysztof Turczański – I Zastępca Prezydenta oraz Tomasz Wesołowski – Przewodniczący Rady Miasta otrzymali statuetki wykonane przez Warsztaty Terapii Zajęciowej oraz listy gratulacyjne z podziękowaniem w I kategorii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również