Wiadomości z Piekar Śląskich

Jubileusze małżeńskie w Piekarach Śląskich. Małżeństwa obchodziły 50 i 60 rocznicę!

  • Dodano: 2023-12-13 11:30

W Piekarach Śląskich świętowały dziś pary z pięćdziesięcioletnim i sześćdziesięcioletnim stażem. Z okazji Złotych Godów, czyli 50. rocznicy ślubu małżonkowie odebrali gratulacje z rąk Sławy Umińskiej-Kajdan – Prezydent Piekar Śląskich, a także Medale Róży, przyznawane przez Prezydenta RP. Dwie pary świętowały 60-lecie pożycia małżeńskiego. Najlepsze życzenia Jubilatom złożyła także Anita Rabsztyn – Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Piekarach Śląskich. 

Wyjątkowe jubileusze małżeńskie w Piekarach Śląskich

Grono Jubilatów, obchodzących 50-lecie małżeństwa, powiększyli: Łucja i Jerzy Banaszowie, Teresa i Zbigniew Wiśniewscy, Irena i Piotr Czokowie, Krystyna i Bronisław Fickowie, Joanna i Józef Bulkowie, Marta i Andrzej Krawczykowie, Elżbieta i Jan Gałeczkowie, Elżbieta i Mieczysław Kruszewscy, Anna i Zygmunt Chrobokowie, Janina i Piotr Szewczykowie, Helena i Jerzy Wszelacy, Janina i Andrzej Bochynkowie, Krystyna i Jerzy Paligowie, Elżbieta i Jan Skrzypcowie, Halina i Adam Łatkowie, Krystyna i Tadeusz Korczakowie.

Słowa uznania oraz gratulacje skierowała do Małżonków Sława Umińska-Kajdan – Prezydent Piekar Śląskich:

– Drodzy Złoci Jubilaci! Na Waszej piersi za chwilę zawiśnie Medal Róży – odznaczenie za długoletnie pożycie małżeńskie przyznawane przez najważniejszą osobę w państwie – Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Stworzenie trwałego i szczęśliwego związku to wielkie osiągnięcie – czego jesteście żywym przykładem. Nie wszystkim się to udaje, mimo szczerych chęci. Zbudowaliście swój związek na mocnym i trwałym fundamencie, jakim jest miłość. Wiecie jednak, że domu nie da się zbudować mając tylko fundamenty – trzeba jeszcze coś nadbudować, dlatego do miłości dołączyliście wierność, szacunek, zaufanie i zdolność pójścia na kompromisy. Świećcie przykładem dla młodszych pokoleń, że można i warto dochować przysięgi małżeńskiej. Cieszcie się zdrowiem własnym i Waszych małżonków, wspólnymi chwilami, które przed Wami. Witajcie każdy nowy dzień z uśmiechem i wdzięcznością. Z okazji zbliżających się Świąt życzę Wam radosnego czasu powrotu do wspomnień sprzed 50-ciu lat, odpoczynku i szczęśliwych chwil w gronie rodzinnym. 

Dwie pary obchodziły Diamentowe Gody, czyli 60-lecie małżeństwa: Hildegarda i Jerzy Knosalowie oraz Leokadia i Konrad Wicikowie. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również