Wiadomości z Piekar Śląskich

Klasa policyjna z wizytą w piekarskiej komendzie. O co pytali uczniowie?

  • Dodano: 2023-05-25 06:15, aktualizacja: 2023-05-25 06:28

Wczoraj piekarscy policjanci gościli w swojej siedzibie uczniów klasy mundurowej Zespołu Szkół numer 1 w Piekarach Śląskich. Stróże prawa pokazali uczestnikom spotkania, jak wygląda służba w poszczególnych wydziałach, jakim dysponują sprzętem oraz co zrobić by zostać policjantem.

W budynku piekarskiej komendy przeprowadzone zostały kolejne zajęcia dla uczniów klasy policyjnej z Zespołu Szkół nr 1 w Piekarach Śląskich. Podczas zajęć mundurowi zaprezentowali słuchaczom urządzenia używane w codziennej pracy, odpowiadali też na zadawane przez młodzież pytania. Goście mieli okazję poznać specyfikę pracy m.in technika kryminalistyki, policjantów z ogniwa patrolowo-interwencyjnego oraz wydziału ruchu drogowego. Nie zabrakło zajęć praktycznych dotyczących zabezpieczenia śladów na miejscu zdarzenia, obsługi urządzeń do pomiarów prędkości oraz sprzętu wykorzystywanego przez policjantów podczas różnego rodzaju zabezpieczeń.

Na koniec spotkania uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda rekrutacja do policji oraz jakie należy spełnić wymagania, aby stać się jednym z nich. Wszystko to w obszerny sposób przekazała pracownica Zespołu Kadr i Szkolenia, która razem z policjantami zachęcała uczniów do wstąpienia w szeregi Policji.

Mamy nadzieję, że dzięki spotkaniu, część licealistów, która zamierza wstąpić w przyszłości w policyjne szeregi, utwierdziła się w przekonaniu, że będzie to właściwy wybór. - informują policjanci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również