Wiadomości z Piekar Śląskich

Piekarscy policjanci ujęli nietrzeźwą kierującą! 38-latka miała blisko 2 promile alkoholu

  • Dodano: 2023-05-25 06:15, aktualizacja: 2023-05-25 06:23

Komendant Miejski Policji w Piekarach Śląskich podziękował za wzorowe postawy osobom, które ujęły nietrzeźwą kierująca oraz mężczyźnie, dzięki któremu zagubiony telefon i biżuteria trafiły do właścicielki.

Do ujęcia nietrzeźwej kobiety, która przewoziła swoją 4-letnią córkę doszło na początku kwietnia. Wtedy to małżeństwo wraz z mężczyzną widząc kierującą, która doprowadziła do kolizji drogowej z kilkoma pojazdami i kontynuującą jazdę pomimo sporych uszkodzeń pojazdu zajechali kobiecie drogę i uniemożliwili jej kontunuowanie jazdy. Po przybyciu na miejsce Policji okazało się, że 38-latka miała blisko 2 promile alkoholu. Nieodpowiedzialna kierująca trafiła do policyjnego aresztu, a następnie usłyszała zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz narażenia człowieka na niebezpieczeństwo, za które grozi jej do 5 lat więzienia. 

Z kolei pod koniec kwietnia kierowca taksówki po zakończonym kursie znalazł w swoim samochodzie pudełko, w którym znajdował się telefon oraz biżuteria.

Dzięki jego postawie zguby wróciły do właścicielki

Celem głównym kampanii społecznej "Nie reagujesz - akceptujesz!", jest ograniczenie liczby przestępstw pospolitych, szczególnie uciążliwych dla społeczeństwa, takich jak: uszkodzenia ciała, bójki i pobicia, rozboje, kradzieże, kradzieże z włamaniem oraz zniszczenia mienia. Osiągnięcie zamierzonego celu jest możliwe głównie poprzez zwiększenie świadomości obywatelskiej i wzmocnienie reakcji mieszkańców regionu na przypadki naruszenia prawa.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również