Wiadomości z Piekar Śląskich

Kolejna "M-ka" w Piekarach Śląskich

  • Dodano: 2022-08-04 06:30, aktualizacja: 2022-08-03 22:26

W Piekarach Śląskich od 30 lipca pojawiła się kolejna "M-ka" – czyli M11, co prawda przejeżdża tylko przez Dąbrówkę Wielką, ale pozwoli na lepsze skomunikowania naszego miasta z aglomeracją. Na terenie naszego miasta obsługuje ona przystanek Dąbrówka Wielka Skrzyżowanie.

Linia metropolitalna M11 kursuje na trasie Katowice Sądowa – Siemianowice Śląskie – Piekary Śląskie (Dąbrówka Wielka) – Wojkowice Park – Dobieszowice Skrzyżowanie – Pyrzowice Port Lotniczy – Siedliska Cargo.

M11 będzie stanowiła szybkie, regularne połączenie Ożarowic, Bobrownik i Wojkowic z Piekarami Śląskimi, Siemianowicami Śląskimi i Katowicami, jednocześnie zapewniając połączenie z Portem Lotniczym w Pyrzowicach.

W godzinach zmian pracowniczych zapewni również dojazd do terminala Cargo katowickiego lotniska. Ponadto będzie kursowała we wszystkie dni tygodnia, w dni robocze z częstotliwością co 60 minut, zaś w dni wolne co 120 minut.

Rozkład linii M11

Od lutego 2022 w Piekarach funkcjonuje Metrolinia M28 zapewnia ona mieszkańcom Piekar Śląskich bezpośrednie połączenie z Siemianowicami Śląskimi i Katowicami – wyjechała na trasę po śladzie linii 860. M28 jeździć przez siedem dni w tygodniu co pół godziny, a w dni wolne – co godzinę.

Nadal czekamy na uruchomienie wszystkich zaplanowanych “M-ek” co powinno nastąpić do końca tego roku. Docelowo wszystkich linii metropolitalnych ma być 32.

Komentarze (1)    dodaj »

  • piekarzanka

    M28 to porażka. od dwóch dni nie odjeżdża o 14.22 z placu Wolności. Nie wiem jak będzie dziś bo poranny kurs z Piekar o 7.03 zakończył się pod Bazyliką (awaria starego autobusu)....

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również