Wiadomości z Piekar Śląskich

Kolejne incydenty szybkiej jazdy. Policja zatrzymuje kierowców

  • Dodano: 2024-05-13 13:00, aktualizacja: 2024-05-13 14:07

Policjanci każdego dnia kontrolują zachowania uczestników ruchu drogowego. Na taryfę ulgową nie mogą liczyć osoby, które będąc pod wpływem alkoholu prowadzą pojazdy. W ciągu ostatnich trzech dni mundurowi zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących.

Nieodpowiednie zachowanie kierowców 

Policjanci z piekarskiej drogówki każdego dnia kontrolują trzeźwość kierujących pojazdami. W piątek rano mundurowi zatrzymali 54-letniego mężczyznę, który kierował peugeotem, mając ponad pół promila alkoholu. Z kolei wieczorem w ręce mundurowych wpadł 48-latek, który kierował rowerem mając blisko dwa promile alkoholu. Chorzowianin został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych

W sobotę policjanci zatrzymali 48- latka, który kierował volkswagenem mając dwa promile alkoholu. W niedzielę popołudniu policjanci zatrzymali 37-letniego mieszkańca Bytomia, który kierował rowerem mając blisko dwa promile alkoholu. Bytomianin został ukarany mandatem  karnym w wysokości 2500 złotych. Wszyscy kierujący samochodami stracili prawo jazdy, a za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 3 lat więzienia. Wobec sprawcy takiego przestępstwa sąd ma obowiązek orzec zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym, oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie niższej niż 5 000 złotych. Kolejną dolegliwością jest wyznaczana przez sąd kara grzywny czy podanie wyroku do publicznej wiadomości. Zatrzymywane prawo jazdy w wielu przypadkach wiąże się z również z utratą pracy. Ponadto sprawcy nie mogą liczyć na wypłatę odszkodowania przez ubezpieczyciela z tytułu OC, w razie uczestniczenia w zdarzeniu drogowym - informuje policja

Kampania "Nie reagujesz – akceptujesz!" trwa!

Niezmiennie od 2011 roku trwa kampania społeczna "Nie reagujesz – akceptujesz!". Dzięki Państwa współpracy wiele razy zatrzymano już sprawców m.in.. kradzieży, włamań, rozbojów, a także kierujących, którzy będąc pod wpływem alkoholu prowadzili samochód. W dalszym ciągu policja liczy na Państwa pomoc i dziękuje za każdą informację, która może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w Piekarach Śląskich.


Źródło: KMP Piekary Śląskie/ Aneta Krawel

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również