Wiadomości z Piekar Śląskich

Kolejny kierujący na "podwójnym gazie" zatrzymany

  • Dodano: 2024-06-25 14:15

Policjanci każdego dnia kontrolują zachowania uczestników ruchu drogowego. Podczas wczorajszych działań "trzeźwość" policjanci zatrzymali kierowcę ciężarówki, który prowadził pojazd po użyciu alkoholu.

Kolejny kierujący na "podwójnym gazie" zatrzymany

Policja regularnie prowadzi akcję mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach, skupiając się na eliminowaniu nietrzeźwych kierujących. W ramach takich działań funkcjonariusze ruchu drogowego przeprowadzają wzmożone kontrole trzeźwości. Wczoraj podczas działań policjanci zatrzymali kierowcę ciężarówki, który prowadził pojazd w stanie po użyciu alkoholu. Badanie alkomatem wykazało obecność alkoholu w organizmie, co skutkowało natychmiastowym odebraniem uprawnień do kierowania pojazdami, a za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

- Przypominamy, że w Polsce kara za jazdę pod wpływem alkoholu zależy od stężenia alkoholu we krwi i może być bardzo surowa. Przepisy prawne w tym zakresie są jasno określone. Te przepisy mają na celu zniechęcenie do prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu oraz poprawę bezpieczeństwa na drogach - czytamy na stronie KMP Piekary Śląskie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również