Wiadomości z Piekar Śląskich

Komendant Miejski Policji w Piekarach Śląskich podziękował za wzorowe postawy

  • Dodano: 2023-12-15 13:30

Komendant Miejski Policji w Piekarach Śląskich podziękował za wzorowe postawy osobom, które znalezione portfele wraz z gotówką oraz dokumentami przynieśli do jednostki Policji. Dzięki nim ponad 10 tysięcy złotych wróci do właścicieli. Gratulujemy wzorowych obywatelskich postaw, które zasługują na pełne uznanie i wyróżnienie.

Uczciwość popłaca

W listopadzie oraz grudniu do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich zgłosiły się osoby wraz z cudzymi portfelami. Jak się okazało, pierwszy z mężczyzn na początku listopada znalazł portfel, w którym znajdowało się ponad 1200 zł. oraz dokumenty. Drugi z mężczyzn przyniósł portfel, w którym znajdowało się ponad dwieście złotych oraz dokumenty. Natomiast mieszkanka naszego miasta na początku grudnia znalazła w Katowicach portfel z zawartością dokumentów oraz gotówki w różnych walutach o wartości ponad 9 tysięcy złotych. Dzięki ich postawie zguby trafiłą do właścicieli. Komendant Miejski Policji w Piekarach Śląskich insp. Paweł Dratwiński wręczył listy gratulacyjne oraz drobne upominki gratulując wzorowych obywatelskich postaw, które zasługują na pełne uznanie i wyróżnienie.

Reagujmy widząc przestępstwo

Policja przypomina, że każdy może przyczynić się do ograniczenia liczby przestępstw. Zdarza się, że jesteśmy naocznymi świadkami popełniania czynów zabronionych. Z uwagi na strach przed zemstą, często "przymykamy oko" na złe zachowania i wolimy milczeć, niż reagować. Funkcjonariusze zapewniają, że wystarczy tylko telefoniczne powiadomienie Policji o naruszeniu prawa, aby wykazać się prawidłową postawą obywatelską, umożliwiającą  podjęcie stosownych działań. 

„Nie reagujesz - akceptujesz!"

Celem głównym kampanii społecznej "Nie reagujesz - akceptujesz!", jest ograniczenie liczby przestępstw pospolitych, szczególnie uciążliwych dla społeczeństwa, takich jak: uszkodzenia ciała, bójki i pobicia, rozboje, kradzieże, kradzieże z włamaniem oraz zniszczenia mienia. Osiągnięcie zamierzonego celu jest możliwe głównie poprzez zwiększenie świadomości obywatelskiej i wzmocnienie reakcji mieszkańców regionu na przypadki naruszenia prawa.

Komendant Miejski Policji w Piekarach Śląskich podziękował za wzorowe postawy

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również