Wiadomości z Piekar Śląskich

Komendant Miejski Policji w Piekarach Śląskich podziękował za wzorowe postawy

  • Dodano: 2023-12-15 13:30

Komendant Miejski Policji w Piekarach Śląskich podziękował za wzorowe postawy osobom, które znalezione portfele wraz z gotówką oraz dokumentami przynieśli do jednostki Policji. Dzięki nim ponad 10 tysięcy złotych wróci do właścicieli. Gratulujemy wzorowych obywatelskich postaw, które zasługują na pełne uznanie i wyróżnienie.

Uczciwość popłaca

W listopadzie oraz grudniu do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich zgłosiły się osoby wraz z cudzymi portfelami. Jak się okazało, pierwszy z mężczyzn na początku listopada znalazł portfel, w którym znajdowało się ponad 1200 zł. oraz dokumenty. Drugi z mężczyzn przyniósł portfel, w którym znajdowało się ponad dwieście złotych oraz dokumenty. Natomiast mieszkanka naszego miasta na początku grudnia znalazła w Katowicach portfel z zawartością dokumentów oraz gotówki w różnych walutach o wartości ponad 9 tysięcy złotych. Dzięki ich postawie zguby trafiłą do właścicieli. Komendant Miejski Policji w Piekarach Śląskich insp. Paweł Dratwiński wręczył listy gratulacyjne oraz drobne upominki gratulując wzorowych obywatelskich postaw, które zasługują na pełne uznanie i wyróżnienie.

Reagujmy widząc przestępstwo

Policja przypomina, że każdy może przyczynić się do ograniczenia liczby przestępstw. Zdarza się, że jesteśmy naocznymi świadkami popełniania czynów zabronionych. Z uwagi na strach przed zemstą, często "przymykamy oko" na złe zachowania i wolimy milczeć, niż reagować. Funkcjonariusze zapewniają, że wystarczy tylko telefoniczne powiadomienie Policji o naruszeniu prawa, aby wykazać się prawidłową postawą obywatelską, umożliwiającą  podjęcie stosownych działań. 

„Nie reagujesz - akceptujesz!"

Celem głównym kampanii społecznej "Nie reagujesz - akceptujesz!", jest ograniczenie liczby przestępstw pospolitych, szczególnie uciążliwych dla społeczeństwa, takich jak: uszkodzenia ciała, bójki i pobicia, rozboje, kradzieże, kradzieże z włamaniem oraz zniszczenia mienia. Osiągnięcie zamierzonego celu jest możliwe głównie poprzez zwiększenie świadomości obywatelskiej i wzmocnienie reakcji mieszkańców regionu na przypadki naruszenia prawa.

Komendant Miejski Policji w Piekarach Śląskich podziękował za wzorowe postawy

Weronika MyszkaWeronika Myszka
Źródło: KMP Piekary Śląskie / fot. KMP Piekary Śląskie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również