Wiadomości z Piekar Śląskich

Kopalnia Bobrek-Piekary zamknięta! Coraz więcej górników ma koronawirus!

  • Dodano: 2020-05-11 10:30

Zaostrza się sytuacja związana z zakażeniami koronawirusem na Śląsku. Coraz więcej przypadków COVID-19 stwierdzanych jest wśród górników. Po tym, jak wśród 108 nowych przypadków, aż 26 próbek pochodziło z KWK Bobrek – zdecydowano o zamknięciu kopalni!

Śląskie:SZOK i NIEDOWIERZANIE! Oznaczają kosze na śmieci chorych na koronawirusa!

Informację o tym, że KWK Bobrek-Piekary zostaje zamknięta przekazało Radio Piekary. Z fedrowania wyłączono bytomską część kopalni. Powód jest prosty – coraz większa część załogi wg wyników testów ma koronawirusa.

Testy na obecność koronawirusa prowadzono wśród górników KWK Bobrek-Piekary w czwartek oraz w piątek. Także w weekend od górników pobierano kolejne wymazy. Po kolejnej fali zakażeń, właściciel zakładu – spółka Węglokoks, podjęła decyzję o wyłączeniu bytomskiej część KWK Bobrek-Bytom z wydobycia. Na miejscu pozostają jedynie służby potrzebne do utrzymania ruchu.

Wcześniej mówiło się o zamknięciu także należącej do JSW kopalni Pniówek. Tu także wykryto ponad 20 nowych przypadków koronawirusa. Jastrzębska Spółka Węglowa poszła jednak inną drogą – w KWK Pniówek wydobycie zostało utrzymane, zapadła natomiast decyzja, że przebadani testami zostaną wszyscy pracujący tu górnicy.

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.