Wiadomości z Piekar Śląskich

Kopalnia Bobrek-Piekary zamknięta! Coraz więcej górników ma koronawirus!

  • Dodano: 2020-05-11 10:30

Zaostrza się sytuacja związana z zakażeniami koronawirusem na Śląsku. Coraz więcej przypadków COVID-19 stwierdzanych jest wśród górników. Po tym, jak wśród 108 nowych przypadków, aż 26 próbek pochodziło z KWK Bobrek – zdecydowano o zamknięciu kopalni!

Śląskie:SZOK i NIEDOWIERZANIE! Oznaczają kosze na śmieci chorych na koronawirusa!

Informację o tym, że KWK Bobrek-Piekary zostaje zamknięta przekazało Radio Piekary. Z fedrowania wyłączono bytomską część kopalni. Powód jest prosty – coraz większa część załogi wg wyników testów ma koronawirusa.

Testy na obecność koronawirusa prowadzono wśród górników KWK Bobrek-Piekary w czwartek oraz w piątek. Także w weekend od górników pobierano kolejne wymazy. Po kolejnej fali zakażeń, właściciel zakładu – spółka Węglokoks, podjęła decyzję o wyłączeniu bytomskiej część KWK Bobrek-Bytom z wydobycia. Na miejscu pozostają jedynie służby potrzebne do utrzymania ruchu.

Wcześniej mówiło się o zamknięciu także należącej do JSW kopalni Pniówek. Tu także wykryto ponad 20 nowych przypadków koronawirusa. Jastrzębska Spółka Węglowa poszła jednak inną drogą – w KWK Pniówek wydobycie zostało utrzymane, zapadła natomiast decyzja, że przebadani testami zostaną wszyscy pracujący tu górnicy.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.