Wiadomości z Piekar Śląskich

Kuklok z latawcami w Chinach!

  • Dodano: 2018-05-21 11:15

Członkowie piekarskiego stowarzyszenia “Kuklok”, które najbardziej znane jest z organizacji corocznej imprezy pod nazwą “Piknik z Latawcem”, w drugiej połowie kwietnia wzięli udział w dwóch międzynarodowych festiwalach latawcowych, które odbyły się aż w Chinach.

“Kuklok” powstał za sprawą grupy przyjaciół w marcu 2007 roku. Początek działalności stowarzyszenia zainicjowały osoby, którym nieobcy jest dobry humor i przyświeca podstawowy cel – aktywne działanie na rzecz mieszkańców Górnego Śląska. Wizyta w Chinach na Międzynarodowych Festiwalach Latawców w Weifang i Pekinie z pewnością była nie lada przeżyciem dla członków stowarzyszenia, których połączyła wspólna pasja. W takich słowach podsumowują oni swoją niedawną przygodę:

Po wielu przygodach z latawcami udało się dotrzeć do Stolicy Latawców i przeżyć niezapomniane chwile, które dały nam ogromne doświadczenie i międzynarodowe znajomości. Dzięki temu staliśmy się częścią wspaniałej latawcowej rodziny, która dodała nam skrzydeł i ogromnej energii do latania. 

Podczas pobytu w Chinach uczestniczyliśmy w dwóch międzynarodowych festiwalach w Weifang i Pekinie. Dziękujemy za cudownie spędzony czas i pozdrawiamy poznanych tam przyjaciół, organizatorów festiwali oraz Romka z Poland Kite Group, który zaraził nas pomysłem odwiedzenia Państwa Środka.

Dziękujemy także za wsparcie i zaufanie Piekary Śląskie – Oficjalny Fan Page, PIEKARY.NET oraz Polrentier Bartosz Osiadło.

Jesteśmy pewni że ciąg dalszy nastąpi i z niecierpliwością oczekujemy na kolejne festiwale latawcowe One World One Sky!”

Stowarzyszenie “Kuklok” powstało jako odpowiedź na kulturalne zapotrzebowanie środowiska młodych mieszkańców miasta i jego okolic. “Kuklok” tworzy grupa ludzi reprezentująca szerokie spektrum poglądów i zainteresowań. do najważniejszych celów stowarzyszenie zalicza między innymi rozwój i promocję kultury na górnym śląsku, promocję ludzi aktywnie działających w sferze muzyki oraz sztuki, a także prowadzenie działań uświadamiających o potencjale regionu. Siedzibą stowarzyszenia jest klub muzyczny Piekarnik.

Informacje na temat działalności stowarzyszenia oraz galerie zdjęć z festiwali znaleźć można na stronie www.kuklok.pl oraz facebook’owym fanpage’u grupy pod adresem: https://business.facebook.com/Kuklok-135786856459104/.


Źródło: UM Piekary Śląskie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.