Wiadomości z Piekar Śląskich

Maseczki wciąż dostępne dla chętnych

  • Dodano: 2020-05-11 10:15

Maseczki ochronne zalecane są przez służby medyczne w zakresie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Osoby, które ich potrzebują, mogą to zgłosić, kontaktując się z przedstawicielami Urzędu Miasta. 

Polski rząd wprowadził, w związku z przeciwdziałaniem COVID-19, obowiązek zakrywania ust i nosa. Ma to zapobiegać rozprzestrzenianiu się choroby. Urząd Miejski w Piekarach Śląskich, wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu mieszkańców, oferuje wielokrotne maseczki.

Zapotrzebowanie na maseczkę stworzoną przez Piekarnię Inicjatyw należy zgłaszać telefonicznie, dzwoniąc do Biura Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Piekary Śląskie pod numer 32 77 61 449, o czym informowaliśmy już w artykule “Mieszkańcy mogą zgłaszać zapotrzebowanie na maseczki”.

Środki ochrony są wciąż do odbioru (do dyspozycji zostało jeszcze około 200 sztuk), po wcześniejszym ustaleniu drogą telefoniczną, w budynku Urzędu Miasta przy ulicy Bytomskiej 84. W ich dostarczaniu do skrzynek pocztowych (dla osób, które nie będą mogły same przyjść do gmachu magistratu) pomogą pracownicy Biura Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Piekary Śląskie oraz radni Obywatelskiego Klubu Radnych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.