Wiadomości z Piekar Śląskich

Maseczki wciąż dostępne dla chętnych

  • Dodano: 2020-05-11 10:15

Maseczki ochronne zalecane są przez służby medyczne w zakresie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Osoby, które ich potrzebują, mogą to zgłosić, kontaktując się z przedstawicielami Urzędu Miasta. 

Polski rząd wprowadził, w związku z przeciwdziałaniem COVID-19, obowiązek zakrywania ust i nosa. Ma to zapobiegać rozprzestrzenianiu się choroby. Urząd Miejski w Piekarach Śląskich, wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu mieszkańców, oferuje wielokrotne maseczki.

Zapotrzebowanie na maseczkę stworzoną przez Piekarnię Inicjatyw należy zgłaszać telefonicznie, dzwoniąc do Biura Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Piekary Śląskie pod numer 32 77 61 449, o czym informowaliśmy już w artykule “Mieszkańcy mogą zgłaszać zapotrzebowanie na maseczki”.

Środki ochrony są wciąż do odbioru (do dyspozycji zostało jeszcze około 200 sztuk), po wcześniejszym ustaleniu drogą telefoniczną, w budynku Urzędu Miasta przy ulicy Bytomskiej 84. W ich dostarczaniu do skrzynek pocztowych (dla osób, które nie będą mogły same przyjść do gmachu magistratu) pomogą pracownicy Biura Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Piekary Śląskie oraz radni Obywatelskiego Klubu Radnych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również