Wiadomości z Piekar Śląskich

Medaliści w Urzędzie Miasta

  • Dodano: 2018-08-29 07:45, aktualizacja: 2018-08-28 13:02

28 sierpnia w Urzędzie Miasta w Piekarach Ślaskich, odbyło się posiedzenie Komisji Edukacji, Kultury i Sportu, podczas którego radni złożyli gratulacje medalistom z naszego miasta w kategorii podnoszenia ciężarów i pływania, a także poruszyli temat promowania sportowców z Piekar Śląskich.

Posiedzenie komisji było doskonałą okazją do rozmów na tematy sportowe w naszym mieście. Na spotkaniu pojawiła się Roksana Bukarz – brązowa medalistka z Mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów. Roksana reprezentująca GKS Transbed Andaluzja wzięła udział w Mistrzostwach Europy U15 w podnoszeniu ciężarów, które odbyły się od 22 do 29 lipca w Mediolanie. Podczas tych rozgrywek piekarzanka brązowy medal zapewniła sobie w dwuboju w kat. wag. 63 kg wyrywając 64 kg i podrzucając 78 kg.

Drugi brązowy krążek wywalczyła za rwanie. Roksana trenuje podnoszenie ciężarów już od kilku lat pod okiem trenerów klubowych Jacka Mazura i Artura Boreckiego oraz w kadrze Polski Ireneusza Pepłowskiego. Opowiedziała ona nie tylko o trudach związanych z podnoszeniem ciężarów, ale także o emocjach, które towarzyszyły jej podczas tegorocznych Mistrzostw.

Kolejnym punktem spotkania komisji była rozmowa z Piotrem Szymikiem trenerem pływania oraz przedstawicielem WOPR w Piekarach Śląskich. Trener naszych młodych pływaków na Mistrzostwach Polski Masters zdobył złoto na 400 metrów stylem zmiennym, srebro na 1500 metrów stylem dowolnym, srebro na 400 metrów stylem dowolnym, srebro na 200 metrów motylkiem i srebro na 200 metrów stylem zmiennym. Pływak podczas rozmowy poruszył temat basenu w naszym mieście oraz ilości młodych osób trenujących pływanie. Dodał także, że warto inwestować w talenty młodych sportowców.

Następnie komisja rozpatrzyła i zaopiniowała projekty uchwał, przedstawiła informacje dotyczące przygotowania placówek oświatowych do nowego roku szkolnego 2018/2019 oraz rozstrzygnięcia konkursów na stanowiska dyrektorskie placówek oświatowych. Ostatnim punktem było podsumowanie wydarzeń kulturalnych i sportowych w okresie wakacyjnym, ze szczególnym uwzględnieniem obchodów Dni Miasta Piekary Śląskie.

Przewodniczący Komisji Edukacji Kultury i Sportu, Łukasz Ściebiorowski, w imieniu Prezydent Sławy Umińskiej-Duraj, złożył przybyłym na spotkanie medalistom życzenia oraz upominki.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również