Piekary Śląskie - portal miejski PiekarySlaskie.com.pl

Wiadomości z Piekar Śląskich

Młodzieżowi radni złożyli ślubowanie

  • Dodano: 2017-10-11 07:45, aktualizacja: 2017-10-10 11:58

Młodzieżowa Rada Miasta Piekary Śląskie kadencji 2017/2018 spotkała się na inauguracyjnej sesji, podczas której radni złożyli uroczyste ślubowanie. Wybrali także Przewodniczącego, Wiceprzewodniczącego i Sekretarza.

Inauguracyjna sesja Młodzieżowej Rady Miasta Piekary Śląskie kadencji 2017/2018 została zwołana 9 października. Młodzieżowi radni spotkali się w Sali Urzędu Stanu Cywilnego.

„Ślubuję uroczyście jako radny pracować dla dobra i pomyślności młodzieży miasta Piekary Śląskie, działać zawsze zgodnie z prawem i interesami młodzieży, godnie i rzetelnie reprezentować swoich wyborców, troszczyć się o ich sprawy oraz nie szczędzić sił dla wykonywania zadań rady” – takie oto ślubowanie złożyli młodzieżowi radni przed przystąpieniem do wykonywania mandatu.

Drzemie w was duży potencjał. Wszyscy to powtarzają. Jan Paweł II bardzo mocno podkreślał, że przyszłością danego narodu jest młodzież. Bardzo często sięgamy do tych słów. Chciałbym, abyście wykazali się tym, co wasi starsi koledzy prezentujący dotąd sporo ciekawych inicjatyw. To jest duże wyzwanie – zwrócił się do radnych, w szczególności do tych, którzy po raz pierwszy są w Młodzieżowej Radzie Miasta, dr inż. Piotr Buchwald – Przewodniczący Rady Miasta Piekary Śląskie, odbierający ślubowanie.

16 młodzieżowych radnych nowej kadencji odebrało certyfikaty i gratulacje złożone przez Prezydent Piekar Śląskich Sławę Umińską-Duraj, dr inż. Piotra Buchwalda i Łukasza Ściebiorowskiego – radnego Rady Miasta Piekary Śląskie, koordynatora ds. współpracy z Młodzieżową Radą Miasta.

Patrząc na wasze młode, pełne entuzjazmu twarze tak sobie myślę, że może wśród was jest przyszły prezydent tego miasta, bo kiedyś będę musiała oddać stery, a komu powierzyć je z większym zaufaniem, jak nie osobie, która swoje szlify zdobywała od najmłodszych lat? Dobrze rozpoczynacie swoja ścieżkę kariery. Cieszy mnie, że część z was została wybrana ponownie. To znaczy, że zasłużyliście na zaufanie. Mam nadzieję, że będziecie wzorem dla kolegów młodszych stażem. Nie bójcie się marzyć, sięgać wysoko – zaapelowała Prezydent Sława Umińska-Duraj.

Koordynator Łukasz Ściebiorowski przybliżył zasady funkcjonowania Młodzieżowej Rady Miasta. Następnie młodzieżowi radni krótko się zaprezentowali, by lepiej się poznać, po czym przystąpiono do wyboru Prezydium Młodzieżowej Rady Miasta.

Jednogłośnie Przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta wybrany został Daniel Pliszka – uczeń Zespołu Szkół nr 1, jego zastępcą – Denis Dąbrowski – uczeń I Liceum Ogólnokształcącego wchodzącego w skład Akademickiego Zespołu Szkół, a Sekretarzem Wiktoria Rabsztyn – uczennica I Liceum Ogólnokształcącego wchodzącego w skład Akademickiego Zespołu Szkół.

W inauguracyjnej sesji Młodzieżowej Rady Miasta uczestniczyli także radni Maciej Czempiel i Czesław Wymysło oraz opiekunowie uczniów.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.