Wiadomości z Piekar Śląskich

Młodzieżowy Dom Kultury w Piekarach Śląskich w nowej odsłonie

  • Dodano: 2024-02-12 13:45

Zakończyła się kompleksowa przebudowa Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 przy ul. Bytomskiej. Mieszkańcy mogą już zobaczyć, jak prezentuje się nowa elewacja, różnica w stosunku do pierwotnej wersji jest ogromna.

MDK w Piekarach Śląskich przeszedł przebudowę

Koszt remontu to 6.596.704,02 zł, z czego uzyskane dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych wyniosło 5 mln zł. Teraz ekipa MDKu powoli zacznie przenoszenie się w nowe mury. W tym roku za kwotę około 2.000.000 zł zagospodarujemy także przestrzeń wokół.

Staraliśmy się zachować oryginalne elementy, aby w ten sposób połączyć nowoczesność z zabytkowym charakterem gmachu. Przebudowa prowadzona była w formule "zaprojektuj i wybuduj". W jej ramach najpierw odbyło się opracowanie kompletnej i kompleksowej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę.

Przeprowadzone roboty budowlane obejmowały termomodernizację, modernizację, roboty remontowe, przebudowę, adaptację, wymianę i budowę instalacji oraz dostosowanie do warunków przeciwpożarowych całego gmachu. Zakres robót obejmował także instalację elektryczną i sanitarną. Zaplanowano również całościową przebudowę wnętrza i dostosowanie pomieszczeń wraz z ich układem do współczesnych potrzeb Młodzieżowego Domu Kultury. Teraz będzie możliwe prowadzenie zająć o charakterze artystycznym, sportowym oraz językowym dla dzieci i młodzieży.

Pozyskanie środków, a następnie remont nie byłoby możliwe bez wsparcia senator Doroty Tobiszowskiej. Inwestycja jest współfinansowana ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

W drugim etapie inwestycji zagospodarowany zostanie teren wokół placówki, powstanie otwarta przestrzeń parkowo-rekreacyjna, wraz z elementami małej architektury. Uzgodniono już z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków sposób zagospodarowania terenu, pozyskaliśmy też pieniądze na dalsze prace.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również