Wiadomości z Piekar Śląskich

Nabór do przedszkoli w Piekarach

  • Dodano: 2022-04-05 06:00, aktualizacja: 2022-04-04 20:38

30 marca br. zakończył się proces weryfikacji przez komisje rekrutacyjne wniosków o przyjęcie dziecka do publicznego przedszkola i oddziału przedszkolnego w publicznej szkole podstawowej na rok szkolny 2022/2023.

Wszystkie dzieci objęte obowiązkiem przedszkolnym zostaną przyjęte do publicznych przedszkoli.

Nabór do przedszkoli w Piekarach

Jeżeli w postępowaniu rekrutacyjnym wybrali Państwo trzy placówki przedszkolne, w których zostały złożone wnioski o przyjęcie do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej i dziecko zakwalifikowało się do trzech lub dwóch placówek, prosi się, aby w terminie od 1 do 15 kwietnia br. potwierdzić w jednym z wybranych przez Państwa przedszkoli wolę przyjęcia dziecka do placówki w postaci pisemnego oświadczenia.

Jednocześnie prosi się o poinformowanie pozostałych placówek, do których również zostało zakwalifikowane dziecko, że rezygnują Państwo z przyznanego miejsca. W przypadku niedopełnienia tego obowiązku blokują Państwo wolne miejsca w pozostałych przedszkolach dla innych dzieci, które nie zostały zakwalifikowane w postępowaniu rekrutacyjnym. Wszyscy rodzice, których dzieci nie dostały się do przedszkoli w pierwszej rekrutacji, proszeni są o podejście do postępowania rekrutacyjnego – uzupełniającego, które rozpocznie się 1 lipca i potrwa do 13 lipca br. Prosi się o składanie kompletnych dokumentów, a w razie jakichkolwiek wątpliwości zachęcamy do kontaktu z dyrektorami poszczególnych przedszkoli.

Jednocześnie informuje się, że wszystkie dzieci które są objęte obowiązkiem przedszkolnym zostaną przyjęte do publicznych przedszkoli, dla których organem prowadzącym jest Miasto Piekary Śląskie. Nie ma potrzeby zapisywania dzieci do przedszkoli niepublicznych. Jednocześnie informuje się, że na mocy zmiany przepisów prawa oświatowego Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało dodatkowe miejsca dla dzieci ukraińskich, które nie będą blokowały miejsc przeznaczonych dla Państwa dzieci.

Ponadto informuje się, że od roku szkolnego 2022/2023 zostanie uruchomiony elektroniczny nabór do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, który ułatwi przeprowadzenie całego procesu rekrutacji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również