Wiadomości z Piekar Śląskich

Niedzielna pielgrzymka kobiet w Piekarach Śląskich. Wystąpią utrudnienia w ruchu

  • Dodano: 2023-08-16 07:45, aktualizacja: 2023-08-16 07:57

Już w najbliższą niedzielę, 20 sierpnia, do Piekar Śląskich zawita tysiące pielgrzymów zmierzających do bazyliki mniejszej pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny i świętego Bartłomieja. W tym dniu na piekarskich drogach będą występowały znaczne utrudnienia w ruchu. Stróże prawa już dzisiaj przestrzegają przed zmianami na drogach.

Zmiany w organizacji ruchu 

W dniach 19 sierpnia od godziny 17.00 do 20 sierpnia do godz. 18.00 wprowadzony będzie zakaz zatrzymywania się i postoju na ul. Bytomskiej od skrzyżowania z ul. Ziętka do ul. Studziennej, na ul. Studziennej, ul. Ficka, ul. Popiełuszki oraz Placu Maryjnym. 

20 sierpnia utrudnienia w ruchu kołowym będą występowały w centrum miasta w ciągu całego dnia. Zakaz poruszania się pojazdów na ul. Bytomskiej (poza samochodami uprzywilejowanymi służb) będzie obowiązywał w godzinach od 7.00 do 18.00 od skrzyżowania z ulicą Generała Jerzego Ziętka do skrzyżowania z ulicą Papieża Jana Pawła II.

Zakaz handlu na kilku odcinkach 

Zakaz handlu, wzorem lat ubiegłych, obowiązywał będzie przy ulicy Bytomskiej na odcinku od skrzyżowania z ulicą Pod Lipami do skrzyżowania z ulicą Generała Jerzego Ziętka. Umieszczone zostaną tabliczki dotyczące działalności handlowej przy ulicy Bytomskiej oraz informujące o odholowywaniu pojazdów z ulicy Generała Jerzego Ziętka od skrzyżowania z ulicą Bytomską do ulicy Papieża Jana Pawła II.

Zmiany w komunikacji miejskiej 

Komunikacja miejska 20 sierpnia w godzinach 7.00 – 18.00 zmianie podlegać będzie funkcjonowanie komunikacji autobusowej na zamkniętym odcinku ul. Bytomskiej. Wyłączone zostaną przystanki Piekary Bazylika (w obu kierunkach) oraz Piekary Dwór (w kierunku Bytom). Autobusy pojadą ul. Bytomska następnie skręcą w ul. Ziętka i skierują się do ul. Jana Pawła II.

Gdzie możemy zaparkować?

  • ul. K. Miarki, parking za Centrum Handlowym – autokary
  • parking przy ul. Ziętka – na wysokości byłej KWK Piekary
  • ul. Chopina (strona prawa, jadąc od ul. Pod Lipami)


Źródło: Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również