Wiadomości z Piekar Śląskich

Nietrzeźwy i bez uprawnień uciekał przed policjantami

  • Dodano: 2021-03-18 07:00, aktualizacja: 2021-03-17 20:52

Mieszkaniec Piekar Śląskich kierując swoim oplem, najpierw przekroczył dozwoloną prędkość, a następnie podjął próbę ucieczki.

W poniedziałek mundurowi z piekarskiej drogówki pełniąc nocną służbę, dokonali kontroli prędkości nadjeżdżającego pojazdu na ul. Oświęcimskiej. Mężczyzna kierujący oplem przekroczył dozwoloną prędkość o 28 km/h. Na widok policjanta dającego sygnał do zatrzymania, kierujący przyspieszył, zmuszając mundurowego do odsunięcia się. Stróże prawa natychmiast udali się za uciekinierem, który pomimo dawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie zamierzał się zatrzymać.

Chcąc zgubić pościg, skręcił w boczną ulicę

Jednak policjanci, nie tracąc go z pola widzenia, po chwili go zatrzymali. 42-letni mieszkaniec Piekar został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Miał prawie promil alkoholu w swoim organizmie. Po sprawdzeniu w bazach danych okazało się ponadto, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, a opel nie ma aktualnego badania technicznego i ubezpieczenia. Samochód usunięto na parking policyjny. Za popełnione czyny 42-latek odpowie teraz przed prokuratorem i sądem. Grozi mu nawet 5 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również