Wiadomości z Piekar Śląskich

"Nocna zaDyszka" w Piekarach Śląskich. Piekarski półmaraton odbędzie się 20 lipca!

  • Dodano: 2024-05-31 14:00

Wielkimi krokami zbliża się 5. PKO Piekarski Półmaraton, któremu towarzyszyć będzie Nocna zaDyszka! Zawody zorganizowane zostaną 20 lipca 2024 roku. Do udziału zapraszają Miasto Piekary Śląskie, Stowarzyszenie APN Olimpia Piekary Śląskie, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich i Stowarzyszenie Lecymy Durś. Wydarzenie objęte zostało patronatem honorowym Sławy Umińskiej-Kajdan – Prezydenta Miasta Piekary Śląskie.

Nocne biegi

5. PKO Piekarski Półmaraton to rywalizacja, która sprawi, że Piekary Śląskie staną się prawdziwą nocną stolicą biegów. Otóż 20 lipca o godzinie 21.00 biegacze zgromadzą się na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Olimpijskiej 3, by wspólnie wziąć udział w sportowych zmaganiach.

Uczestnicy wydarzenia będą mogli wystartować zarówno w zawodach na dystansie 21,0975 km (Piekarski Półmaraton), jak i w towarzyszącym im biegu pod nazwą Nocna zaDyszka, którego dystans wyniesie 10 km. Podczas imprezy w godzinach popołudniowych przewidywane są również konkurencje biegowe dla najmłodszych pasjonatów sportu.

Nagrody za półmaraton

Uczestnicy będą zaopatrzenie w pakiety startowe. Pakiet podstawowy zawiera: numer startowy, elektroniczny pomiar czasu, medal, opiekę medyczną, posiłek po biegu, dodatkowe niespodzianki od Organizatorów i Partnerów, możliwość skorzystania z depozytu, punktu odżywczego oraz 2 punktów z wodą na trasie biegu.

Pakiet z koszulką zawiera: całą zawartość ujętą w pakiecie podstawowym wraz z pamiątkową koszulką.

UWAGA !!! KOSZULKĘ DODATKOWO DO KAŻDEGO PAKIETU MOŻNA DOKUPIĆ TYLKO DO DNIA 20.06.2024 r.

Wśród uczestników rywalizacji, którzy ukończą zmagania, rozlosowana zostanie wycieczka dla 2 osób, ufundowana przez Miejskie Centrum Informacji i Turystyki z Piekar Śląskich.

Szczegóły wydarzenia: Regulamin 5 PKO Piekarskiego Półmaratonu oraz Nocnej ZaDyszki

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Sława Umińska-Kajdan – Prezydent Miasta Piekary Śląskie. 5. PKO Piekarski Półmaraton jest trzecim z biegów realizowanych w 2024 roku w ramach PKO Korony Śląskich Półmaratonów.

Trasa Piekarskiego Półmaratonu/ fot. UM Piekary Śląskie


Źródło: UM Piekary Śląskie/ Aneta Krawel

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również