Wiadomości z Piekar Śląskich

Nowa stołówka w MSP nr 14

  • Dodano: 2018-12-20 09:30

17 grudnia w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 14 odbyło się uroczyste otwarcie odnowionej stołówki. Projekt ten zrealizowany został w ramach Budżetu Obywatelskiego i już od kilku tygodni służy uczniom placówki.

Wczorajsza akademia z okazji Świąt Bożego Narodzenia, która odbyła się w MSP nr 14, połączona była z uroczystym otwarciem kolejnej realizacji projektu w ramach piekarskiego Budżetu Obywatelskiego. W placówce bowiem odnowiona została stołówka szkolna. Projekt ten zakładał zagospodarowanie nowej przestrzeni, jak i odnowienie tej, z której na co dzień korzystali uczniowie. W ramach inwestycji zmodernizowana została kuchnia, do której zakupiono specjalistyczny sprzęt kuchenny m.in. lodówki, kuchenki, zmywarki i piekarniki. Poprzez odświeżenie ścian pomieszczenia te nabrały blasku i nowoczesnego wyglądu. Dzięki tej inwestycji uczniowie MSP nr 14 zyskali dodatkową przestrzeń, by móc swobodnie jeść posiłki w estetycznym i funkcjonalnym wnętrzu.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Wiceprezydent Paweł Słota, Skarbnik Ireneusz Dzięcioł, Naczelnik Wydziału Inwestycji i Gospodarki Komunalnej Adam Maruszczyk, dyrektor szkoły Dariusz Bednarski, radni Rady Miasta Łukasz Ściebiorowski oraz Tadeusz Wieczorek, ks. Henryk Foik oraz inicjatorka projektu w ramach BO Irena Fojcik. Wśród gości przybyłych na uroczystość znaleźli się także pracownicy Urzędu Miasta oraz nauczyciele placówki.

Przypomnijmy, że do tej pory Miejska Szkoła Podstawowa nr 14 przy ul. Bednorza, oprócz nowoczesnej kuchni i stołówki szkolnej, zyskała także nowoczesną salę gimnastyczną, jak również nową siatkę przy boisku sportowym. Do tej pory w placówce udało się również wymienić część okien, a także system grzewczy.

Nowa stołówka w MSP nr 14

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również