Wiadomości z Piekar Śląskich

Nowe komputery trafiły do Piekar Śląskich

  • Dodano: 2020-06-17 11:30

Prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska-Duraj odebrała komputery pozyskane dzięki unijnemu dofinansowaniu w ramach projektu “Zdalna szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”. Na ten cel Miasto Piekary Śląskie pozyskało kwotę 100.000 zł.

Nowe urządzenia docelowo, doposażą piekarskie szkolne pracownie komputerowe

Finansowanie można było przeznaczyć na zakup sprzętu niezbędnego do kształcenia na odległość. Projektem zostały objęte wszystkie szkoły dla których organem prowadzącym jest Gmina.

Środki, które zostaną przeznaczone na zakup sprzętu, pochodzą z unijnego programu Polska Cyfrowa. Są to pieniądze, które miały zostać wydane na inne cele, ale za zgodą Komisji Europejskiej trafiły do nowego programu.

W ramach złożonego wniosku, przyznano środki na zakup:

– 21 sztuk tabletów,

– 31 sztuk laptopów,

– dodatkowego wyposażenia jak np. słuchawki i torby.

Projekt grantowy pn. „Zdalna szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” dofinansowany jest w 100% ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego) dla osi priorytetowej I. Powszechny dostęp do szybkiego Internetu Działanie1.1. Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również