Wiadomości z Piekar Śląskich

W tej aplikacji znajdziesz informacje o zdarzeniach drogowych w Śląskich

  • Dodano: 2020-06-17 09:00, aktualizacja: 2020-06-17 11:29

Śląska policja zakończyła testy aplikacji, która w czasie rzeczywistym informuje o wypadkach i kolizjach oraz przewidywanym czasie utrudnień.

Od 3 czerwca br. wszyscy mogą korzystać z aplikacji bezpłatnie

„Zdarzenia drogowe on-line” to pierwsza w Polsce policyjna aplikacja zawierająca informacje dotyczące wypadków i kolizji. Powstała w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach i w czasie rzeczywistym prezentuje dane o sytuacji drogowej w województwie śląskim. Jej innowacyjność polega na tym, że przybyli na miejsce zdarzenia policjanci w pierwszej kolejności wprowadzają do systemu lokalizację oraz godzinę, w której doszło do kolizji lub wypadku. Następnie podają informacje o utrudnieniach (droga całkowicie lub częściowo nieprzejezdna), a także przewidywany czas ich trwania. Dane pochodzą od naszych funkcjonariuszy – tylko oni są bowiem w stanie najdokładniej określić, jak długo będą pracowali na miejscu.


Aplikacja pomaga kierowcom w wyszukaniu najlepszej drogi objazdu czy podjęciu decyzji o czekaniu na udrożnienie zatoru.

Wszystkie patrole drogówki zostały wyposażone w sprzęt pozwalający nanosić dane online

Aplikacja przeszła kilkumiesięczne testy, w trakcie których ewoluowała, a informatycy eliminowali pojawiające się błędy.


Dzięki niej internauci mogą też poznać „Historię zdarzeń drogowych i miejsc szczególnie niebezpiecznych” oraz „Analizator Wypadków na Śląskich Drogach” – szczegóły zdarzeń drogowych i miejsc szczególnie niebezpiecznych w naszym województwie.


Baza ponad 11 tys. wypadków z ostatnich lat wraz z opisami, gdzie do nich doszło, informacją, czy byli ranni i zabici, charakterem zdarzenia (np. potrącenie na pasach, zderzenie samochodów czy wtargnięcie na jezdnię), a nawet wskazaniem dnia tygodnia, w którym do wypadku doszło, może być zastosowana przez każdego obywatela w dowolnej instytucji. Dostępna jest poprzez platformę: policja.orsip.pl

Wdrożenie to efekt realizacji projektu „Cyfrowe Obserwatorium Bezpieczeństwa – śląska Policja bliżej społeczeństwa”. Zachęcamy lokalne media oraz dziennikarzy społecznych o włączenie się do akcji promocyjnej tego przydatnego narzędzia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również