Wiadomości z Piekar Śląskich

Nowe miejsca parkingowe na Osiedlu Powstańców Śląskich

  • Dodano: 2022-07-29 06:30, aktualizacja: 2022-07-28 21:25

Wybrany projekt z VII edycji piekarskiego Budżetu Obywatelskiego pn. "Budowa ogólnodostępnych miejsc parkingowych na Osiedlu Powstańców Śląskich" jest aktualnie realizowany, a na osiedlu trwają prace budowlane.

Termin zakończenia prac planowany jest na koniec sierpnia br.

Przy ulicy Skłodowskiej-Curie na osiedlu Powstańców Śląskich powstają nowe miejsca parkingowe. Projekt realizowany jest ze środków budżetu miasta Piekary Śląskie w ramach Piekarskiego Budżetu Obywatelskiego. Opóźnienia w realizacji zadania wynikły z niedotrzymania umowy przez poprzedniego wykonawcę i niepodjęcia prac przez wybraną firmę, co skutkowało koniecznością powtórzenia przetargu i wyłonienia nowego wykonawcy.

W minionych tygodniach zostały wytyczone punkty osnowy geodezyjnej parkingów, nastąpiła wycinka drzew oraz wykonano roboty związane ze zrywaniem warstw asfaltu z chodników i korytowaniem. W chwili obecnej układany jest krawężnik oraz wykonywana jest warstwa podbudowy.

Nowo powstałych miejsc postojowych będzie łącznie 60, w tym 3 miejsca dla osób niepełnosprawnych. Planowany termin zakończenia realizacji zadania to koniec sierpnia br. Kwota umowy realizacji projektu wyniosła: 417 781,80 zł.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.