Wiadomości z Piekar Śląskich

Oficjalne otwarcie sterylizatorni Piekarskiego Centrum Medycznego

  • Dodano: 2019-11-20 12:15

Piekarskie Centrum Medyczne ma nowoczesną sterylizatornię. W uroczystości otwarcia wziął udział I Zastępca Prezydenta Piekar Śląskich Krzysztof Turzański.

Dzisiaj, 18 listopada, w Piekarskim Centrum Medycznym oficjalnie otwarta została jedna z najnowocześniejszych sterylizatorni w naszym regionie. Wyposażona jest w sprzęt do mycia, dezynfekcji i sterylizacji narzędzi chirurgicznych oraz sprzętu medycznego.

Aparatura zlokalizowana w sterylizatorni dostosowana jest do odkażania narzędzi medycznych przy użyciu pary o temperaturze 134 stopni Celsjusza. -To serce szpitala. Tu wszystkie narzędzia chirurgiczne są przygotowywane do tego, by trafiać na salę chirurgiczną bez żadnych bakterii. Urządzenia spełniają wszystkie światowe normy w zakresie niszczenia drobnoustrojów – mówi Prezes Piekarskiego Centrum Medycznego Zbigniew Żołnierczyk. -To kolejny krok w kierunku rozbudowy szpitala miejskiego. Sterylizatornia zapewnia bezpieczeństwo zarówno pacjentom, jak i personelowi medycznemu – mówi I Zastępca Prezydenta Piekar Śląskich Krzysztof Turzański.

Na zakup sprzętu przeznaczono kwotę blisko 800 tysięcy złotych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również