Wiadomości z Piekar Śląskich

Oficjalne otwarcie sterylizatorni Piekarskiego Centrum Medycznego

  • Dodano: 2019-11-20 12:15

Piekarskie Centrum Medyczne ma nowoczesną sterylizatornię. W uroczystości otwarcia wziął udział I Zastępca Prezydenta Piekar Śląskich Krzysztof Turzański.

Dzisiaj, 18 listopada, w Piekarskim Centrum Medycznym oficjalnie otwarta została jedna z najnowocześniejszych sterylizatorni w naszym regionie. Wyposażona jest w sprzęt do mycia, dezynfekcji i sterylizacji narzędzi chirurgicznych oraz sprzętu medycznego.

Aparatura zlokalizowana w sterylizatorni dostosowana jest do odkażania narzędzi medycznych przy użyciu pary o temperaturze 134 stopni Celsjusza. -To serce szpitala. Tu wszystkie narzędzia chirurgiczne są przygotowywane do tego, by trafiać na salę chirurgiczną bez żadnych bakterii. Urządzenia spełniają wszystkie światowe normy w zakresie niszczenia drobnoustrojów – mówi Prezes Piekarskiego Centrum Medycznego Zbigniew Żołnierczyk. -To kolejny krok w kierunku rozbudowy szpitala miejskiego. Sterylizatornia zapewnia bezpieczeństwo zarówno pacjentom, jak i personelowi medycznemu – mówi I Zastępca Prezydenta Piekar Śląskich Krzysztof Turzański.

Na zakup sprzętu przeznaczono kwotę blisko 800 tysięcy złotych.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.