Wiadomości z Piekar Śląskich

Otwarcie Biblioteki Centralnej już 8 sierpnia!

  • Dodano: 2019-08-07 10:15

Centralny budynek Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piekarach Śląskich przeszedł w ostatnim czasie gruntowny remont. Jego oficjalne otwarcie, na które serdecznie zapraszamy, nastąpi w czwartek 8 sierpnia o godz. 15:30.

Modernizacja budynku możliwa była dzięki środkom Budżetu Obywatelskiego

W ramach jej pierwszego etapu, w budynku przy ul. Kalwaryjskiej 62d zostały naprawione schody wejściowe, pojawiły się nowe regały, wrzutnia do książek, wyposażenie i zupełnie nowa aranżacja wnętrza górnej kondygnacji budynku, w której znajduje się wypożyczalnia, czytelnia oraz strefa dla dzieci i młodzieży.

8 sierpnia, w dniu otwarcia Biblioteki Centralnej, na przybyłych czekać będą półki wypełnione interesującymi nowościami bibliotecznymi. Od godziny 15:30 będzie istniała możliwość zwiedzenia biblioteki, a także zwrócenia lub wypożyczenia książek. Tego dnia o godzinie 16:00 odbędzie się również spotkanie autorskie z piekarską pisarką i poetką Hanną Diktą. Opowie ona o swej najnowszej powieści “Dwie kobiety” oraz tomie poezji “Cienie”. Spotkanie to odbędzie się w ramach projektu “Piekary Literackie: historia i tradycja miasta słowem pisana” dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w programie Patriotyzm Jutra.

Więcej informacji: Miejska Biblioteka Publiczna im. Teodora Heneczka w Piekarach Śląskich.

Serdecznie zapraszamy!

Otwarcie Biblioteki Centralnej już 8 sierpnia!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również