Wiadomości z Piekar Śląskich

Otwarto Centrum Zdrowia Psychicznego. Pacjentami będą również piekarzanie

  • Dodano: 2022-11-09 06:45, aktualizacja: 2022-11-08 20:14

7 listopada 2022 r. oficjalnie otwarto Centrum Zdrowia Psychicznego w Tarnowskich Górach  przy ul. Opolskiej 21  prowadzone przez  Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy S.A. Centrum od wakacji służy dzieciom i młodzieży, od października natomiast pomaga także dorosłym. Centrum przyjmować będzie także pacjentów z terenu Piekar Śląskich.

Zakres usług

Do dyspozycji pacjentów jest Dzienny Oddział Psychiatryczny Rehabilitacyjny, Poradnia dla Dzieci i Młodzieży, prowadzona jest diagnostyka psychiatryczna, psychologiczna i seksuologiczna, gabinety terapeutyczne w trybie indywidualnym, grupowym i konsultacje rodzinne. 

Kontakt do poradni pod numerami: 32 285-42-13 (poradnia), 661-700-697 (oddział dzienny).

Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży obejmie opieką psychologiczną i psychiatryczną rodziny z dziećmi w wieku przedszkolnym, szkolnym i młodzież do 21 roku życia, oferując specjalistyczną pomoc w szerokim zakresie problemów psychologicznych i psychiatrycznych min. zaburzeń lękowych, depresyjnych, zaburzeń zachowania i emocjonalnych oraz trudności szkolnych.

Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dorosłych ma za zadanie doprowadzenie do stanu, w którym pacjent może funkcjonować samodzielnie w swoim środowisku bez dyskomfortu związanego z objawami psychopatologicznymi. Osiągnięciu tego celu służy nie tylko farmakoterapia, ale również oddziaływania środowiskowe, psychoedukacja rodzin, psychoterapia oraz oddziaływania treningowe czy rehabilitacyjne skoncentrowane na treningach zdolności poznawczych, kompetencji społecznych, integracyjnych, i wiele innych.

Otwarto Centrum Zdrowia Psychicznego. Pacjentami będą również piekarzanie / fot. UM Piekary Śląskie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również