Wiadomości z Piekar Śląskich

Piekarscy kryminalni odzyskali skradzione samochody warte blisko pół miliona złotych

  • Dodano: 2021-01-20 11:00, aktualizacja: 2021-01-20 14:38

Cztery odzyskane samochody, o łącznej wartości blisko pół miliona złotych – to wynik działań piekarskich kryminalnych oraz miejscowej prokuratury. Dzięki wnikliwej pracy policjantów zarzuty usłyszało 11 osób z województwa śląskiego, wielkopolskiego i małopolskiego. Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono mienie o wartości ponad 100 tys. złotych.

Od 2017 roku policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich byli zaangażowani w śledztwo prowadzone przez Ośrodek Zamiejscowy Prokuratury Rejonowej w Tarnowskich Górach z siedzibą w Piekarach Śląskich, dotyczące przerabiania znaków identyfikacyjnych pojazdów. Sprawę zapoczątkowało ujawnienie przez kryminalnych samochodu, który mógł pochodzić z kradzieży. Z ustaleń śledczych wynika, że w pojeździe skradzionym w Niemczech zmieniono numer vin, po czym zarejestrowano go w naszym kraju.

Od tego czasu policjanci wspierani przez miejscową prokuraturę szukając kolejnych poszlak, analizowali zebrany materiał dowodowy, przesłuchiwali świadków oraz utrzymywali kontakt z niemieckimi organami ścigania. Sprawdzając różne tropy, stróże prawa dotarli do kolejnych osób zamieszanych w przestępczy proceder.

Zarzuty dotychczas usłyszało jedenaście osób mieszkających w województwie śląskim, małopolskim i wielkopolskim. Podejrzanym w wieku 29-66 lat śledczy zarzucają łącznie 18 przypadków dopuszczenia się paserstwa, fałszywych zeznań oraz oszustwa polegającego na wyłudzeniu pieniędzy od ubezpieczalni w związku ze zgłoszoną fikcyjną kradzieżą pojazdu wartego ponad 100 tysięcy złotych.

W ramach prowadzonego śledztwa mundurowi odzyskali cztery skradzione samochody o łącznej wartości blisko pół miliona złotych. Trzy z nich zostały skradzione na terenie Niemiec, natomiast jeden w 2015 roku w Dąbrowie Górniczej. Na poczet przyszłych kar i grzywien u podejrzanych zabezpieczono mienie o łącznej wartości ponad 100 tys. zł.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również