Wiadomości z Piekar Śląskich

Piekarscy policjanci otrzymali walizkę edukacyjną

  • Dodano: 2018-12-06 10:15

Jak rozpoznać narkotyk lub przedmiot wykorzystywany do jego zażywania? Na te pytania już wkrótce odpowiadać będą policjanci z piekarskiej jednostki. Wkrótce nauczyciele, rodzice i inni opiekunowie będą mogli na własne oczy zobaczyć substancje do złudzenia przypominające środki odurzające. Będzie to możliwe dzięki zakupowi walizki edukacyjnej, która pomoże zwiększyć świadomość osób dorosłych w zakresie istniejących zagrożeń w postaci środków odurzających.

Aby skutecznie walczyć z problemem jakim jest zażywanie środków odurzających przez dzieci i młodzież konieczne jest zwiększenie świadomości osób dorosłych w tym zakresie. W tym celu władze miasta Piekary Śląskie postanowiły udzielić wsparcia miejscowym policjantom poprzez zakup walizki edukacyjnej.

W jej środku znajdziemy przedmioty, które najczęściej wykorzystywane są do zażywania i dystrybucji narkotyków. Zawiera również substancje, które do złudzenia przypominają różnego rodzaju środki odurzające. Kuferek wypełniony jest najbardziej popularnymi  atrapami narkotyków na polskim czarnym rynku. Każdy specyfik opatrzony jest szczegółowym opisem wyglądu, ceną, a także nazwami używanymi w młodzieżowym slangu. Są tam szklane i metalowe fifki, młynki do rozdrabniania suszu oraz pojemniczki, w których można schować narkotyki. Dzięki temu edukacja rodziców, pedagogów i opiekunów jest o wiele łatwiejsza za pomocą tego narzędzia. Policjanci chcą edukować przede wszystkim rodziców i wychowawców, by wyostrzyć ich czujność. Niepozorna metalowa śruba, bądź atrapa baterii może się okazać schowkiem na dopalacze lub zażywane leki, a zabawkowa piłeczka, do piłki nożnej lub golfa –  młynkiem do marihuany.

Podczas oficjalnego przekazania walizki, które odbyło się 3 grudnia w Urzędzie Miasta, zarówno podinsp. Kamil Gabor I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Piekarach Śląskich, jak i Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj zgodnie uznali, że aby skutecznie walczyć z problemem zażywania środków odurzających, konieczne jest zapoznanie się z problemem. Dzięki narzędziu w postaci walizki edukacyjnej, dorośli będą mogli z bliska przyjrzeć się substancjom, które mogą zagrażać życiu bądź zdrowiu naszych bliskich. Już w najbliższych dniach profilaktyk z piekarskiej komendy sierż. szt. Aleksandra Zydyk przeprowadzi pierwsze zajęcia korzystając z nowego narzędzia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również