Wiadomości z Piekar Śląskich

Piekarscy policjanci poszukują sprawców zniszczenia schronów!

  • Dodano: 2023-09-26 10:45

Zniszczone schrony znajdują się w dzielnicy Dąbrówka Wielka przy ulicy Karłowicza oraz Drogi Krajowej numer 94.

Dewastacja schronów w Piekarach Śląskich

Pod koniec sierpnia do piekarskiej komendy wpłynęło zgłoszenie dotyczące uszkodzenia dwóch zabytkowych schronów bojowych mieszczących się w dzielnicy Dąbrówka Wielka. Sprawcy, chcąc ukraść metalowe elementy zabytków, próbowali odciąć je palnikiem. Nie udało im się to z powodu konstrukcji schronów, jednak w związku z ich działaniem, zostały zniszczone.

Niestety 24 września miała miejsce kolejna próba kradzieży metalowych elementów. Sprawcy poruszali się prawdopodobnie białym samochodem z odkrytą powierzchnią ładunkową, wyposażonym w pomarańczowy dźwig HDS.

Apelujemy do osób, które były świadkami lub przejeżdżały około godziny 15.00 drogą krajową numer 94 w Piekarach Śląskich lub Siemianowicach Śląskich samochodami wyposażonymi w kamery rejestrujące obraz, by zgłosiły się do piekarskiej komendy przy ul. Kalwaryjskiej 62, tel. 47 85 322 00, nr alarmowe 997 lub 112.

Być może ktoś zarejestrował obraz, który mógłby pomóc śledczym w ustaleniu sprawców. Gwarantujemy anonimowość!  - apelują policjanci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również