Wiadomości z Piekar Śląskich

Piekarscy Strażnicy Miejscy obchodzili swoje święto

  • Dodano: 2018-09-24 14:15

W piątek, 21 września obchodziliśmy Święto Straży Miejskiej w Piekarach Śląskich. Z tej okazji odbyły się uroczystości z udziałem władz naszego miasta oraz przedstawicieli jednostek miejskich i zaprzyjaźnionych instytucji.

Podobnie jak w ubiegłym roku, obchody rozpoczęły się od złożenia meldunku Prezydent Sławie Umińskiej-Duraj przez Komendanta Straży Miejskiej Krzysztofa Piekarza. Odegrany został hejnał miasta, a reprezentacyjny poczet wprowadził sztandar. Następnie głos zabrali Komendant Straży Miejskiej oraz Pani Prezydent.

Dziękuję za wszystko, co robicie, a w szczególności za to, że i ja i mieszkańcy mogą na was liczyć każdego dnia. To daje poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji. Życzę wam i waszym rodzinom wszystkiego dobrego na kolejny rok. Będę się starać, by Straż Miejska zyskała nowych strażników i mam nadzieję, że uda się to zrealizować – mówiła Prezydent Miasta.

Piątkową uroczystość dopełniły życzenia i gratulacje zaproszonych gości. Powinszowania i upominki w tym ważnym dla Straży Miejskiej dniu złożyli Komendanci ościennych Straży Miejskich. W tym: Izabela Jaron – Komendant Straży Miejskiej w Chorzowie z zastępcą Krzysztofem Borowcem, Angelika Wojciechowska – Komendant Straży Miejskiej w Siemianowicach Śląskich, Janusz Bismor – Komendant Straży Miejskiej w Gliwicach a także Bogdan Bednarek – Komendant świętochłowickiej Straży Miejskiej wraz z zastępcą Mirosławem Kierznowskim.

Nie zabrakło też wyrazów serdeczności ze strony służb miejskich. Na uroczystość przybyli: ppłk SG Jarosław Szymanek – Komendant Placówki Straży Granicznej w Katowicach – Pyrzowicach, mł. insp. Marek Nowakowski – Komendant Miejskiej Policji w Zabrzu,  insp. Grzegorz Strzęciwilk – Komendant Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej, nadkom. Robert Klimek – Komendant Miejski Policji w Piekarach Śląskich, a także bryg. Tomasz Dziechciarz – Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Piekarach Śląskich wraz z zastępcą Adrianem Patalongiem.

Swoją obecnością zaszczycili również: Paweł Słota – Naczelnik Kancelarii Prezydenta Miasta, Grzegorz Świetlik – V-ce przewodniczący Federacji Regionalnych Związku Gmin i Powiatów RP, Wojciech Krawczyk – Prezes Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Piekarach Śląskich, Andrzej Kawka – Zastępca Prezesa Honorowych Dawców Krwi w “KWK JULIAN”  a także Andrzej Krzyjszczyk – Prezes Klubu Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi RP w Rudzie Śląskiej.

Podczas jubileuszu Prezydent Miasta Sława Umińska-Duraj odebrała z rąk Grzegorza Świetlika podziękowanie za zaangażowanie i pomoc udzielaną w pracach Komisji ds. Realizacji Projektu Partnerstwa Wschodniego i Regionu Bałkanów UE działającej w ramach Federacji Regionalnych Zwiazków Gmin i Powiatów RP, a Prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnych RP Artur Hołubiczko odznaczył ją “Krzyżem za zasługi” dla porządku publicznego i bezpieczeństwa osób oraz wsparcie Straży Miejskiej w Piekarach Śląskich, który w jego imieniu wręczył Komendant Straży Miejski Krzysztof Piekarz.

Zgodnie z wieloletnim zwyczajem, obchody Dnia Straży Miejskiej były również okazją do wręczenia awansów i nagród wyróżnionym strażnikom przez komendanta piekarskiej formacji.

Na zakończenie obchodów wyświetlony został film, który zaprezentował pracę piekarskich strażników, a Komendant Piekarz podziękował wszystkim zaproszonym gościom za wsparcie i obecność.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.