Wiadomości z Piekar Śląskich

Piekarska Biblioteka Centralna otwarta już w nowej odsłonie

  • Dodano: 2019-08-13 16:30

Wczoraj, 8 sierpnia odbyło się uroczyste otwarcie Biblioteki Centralnej po remoncie. Budynek zmienił się nie do poznania. Wydarzeniu towarzyszyło spotkanie autorskie z piekarską pisarką i poetką Hanną Diktą, która opowiedziała o swojej nowej powieści “Dwie kobiety”.

Remont Biblioteki Centralnej był możliwy dzięki środkom z budżetu obywatelskiego

Remont Biblioteki Centralnej przy ul. Kalwaryjskiej 65d możliwy był dzięki środkom przyznanym w ramach Budżetu Obywatelskiego. W pierwszym etapie modernizacji biblioteki naprawione zostały schody wejściowe, pojawiło się dodatkowe wyposażenie i zupełnie nowa aranżacja wnętrza górnej kondygnacji budynku. Nowością jest także wrzutnia książek, dzięki której czytelnicy mogą zwrócić książki poza godzinami otwarcia placówki. Wyodrębnione zostały specjalne strefy: wypożyczalnia, czytelnia i strefa dla dzieci i młodzieży.

Otwarciu towarzyszyło spotkanie autorskie z piekarską pisarką i poetką Hanną Diktą, która promowała swoją najnowszą powieść “Dwie kobiety” oraz tom poezji “Cienie”. Spotkanie z autorką odbyło się w ramach projektu “Piekary Literackie: historia i tradycja miasta słowem pisana” dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w programie Patriotyzm Jutra.

Na wczorajsze otwarcie przybyło wielu gości, wśród których znaleźli się: Prezydent Sława Umińska-Duraj, Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Łukasz Ściebiorowski, radna, wieloletnia dyrektor placówki Helena Warczok, radny Maciej Czempiel oraz Czesław Wymysło. Nie zabrakło również pracowników Urzędu Miasta i biblioteki, a przede wszystkim licznie przybyłych czytelników.


Źródło: Redakcja / UM Piekary Śląskie

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.