Wiadomości z Piekar Śląskich

Piekarska policja uczy dzieci zasad bezpieczeństwa

  • Dodano: 2020-07-28 10:30, aktualizacja: 2020-07-28 20:27

Wakacje to czas odpoczynku od codziennych obowiązków i nauki. Najmłodsi mieszkańcy miasta uczestniczą w tym czasie w różnorodnych zajęciach. Spotykają się także z przedstawicielami policji.

Piekarska policja prowadzi akcję "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Stróże prawa tradycyjnie dbają o to, aby przekazać dzieciom wartościową wiedzę. Inicjatywie przyświeca jeden cel – dostarczenie informacji niezbędnych do tego, by być bezpiecznym podczas letniego wypoczynku.

Spotkania związane z profilaktyką prowadzi mł. asp. Aleksandra Zydyk – profilaktyk społeczny KMP w Piekarach Śląskich. Od lat, przy każdej okazji, przekazuje młodzieży informacje dotyczące bezpieczeństwa, jednak stara się, aby dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, dzięki czemu mogą lepiej przyswoić zdobytą wiedzę.

Nauka poprzez rozrywkę

Ćwiczeń dotyczących właściwego zachowania nad wodą czy podczas innych form spędzania wolnego czasu nie zabrakło też w czasie ostatnich zajęć prowadzonych w Dzielnicowym Domu Kultury. Wszystkie dzieci miały również możliwość zobaczenia z bliska pojazdów, będących na wyposażeniu piekarskiej jednostki. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się motocykle, którymi podczas służby przemieszczają się mundurowi z wydziału ruchu drogowego. Na koniec zajęć dla dzieci przygotowana została niespodzianka w postaci drobnych upominków oraz zabawy z proszkiem holi.

Kolejne zajęcia odbędą się między innymi na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie co czwartek organizowane są wycieczki rowerowe dla młodych miłośników jednośladów.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.