Wiadomości z Piekar Śląskich

Piekarska policja uczy dzieci zasad bezpieczeństwa

  • Dodano: 2020-07-28 10:30, aktualizacja: 2020-07-28 20:27

Wakacje to czas odpoczynku od codziennych obowiązków i nauki. Najmłodsi mieszkańcy miasta uczestniczą w tym czasie w różnorodnych zajęciach. Spotykają się także z przedstawicielami policji.

Piekarska policja prowadzi akcję "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Stróże prawa tradycyjnie dbają o to, aby przekazać dzieciom wartościową wiedzę. Inicjatywie przyświeca jeden cel – dostarczenie informacji niezbędnych do tego, by być bezpiecznym podczas letniego wypoczynku.

Spotkania związane z profilaktyką prowadzi mł. asp. Aleksandra Zydyk – profilaktyk społeczny KMP w Piekarach Śląskich. Od lat, przy każdej okazji, przekazuje młodzieży informacje dotyczące bezpieczeństwa, jednak stara się, aby dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, dzięki czemu mogą lepiej przyswoić zdobytą wiedzę.

Nauka poprzez rozrywkę

Ćwiczeń dotyczących właściwego zachowania nad wodą czy podczas innych form spędzania wolnego czasu nie zabrakło też w czasie ostatnich zajęć prowadzonych w Dzielnicowym Domu Kultury. Wszystkie dzieci miały również możliwość zobaczenia z bliska pojazdów, będących na wyposażeniu piekarskiej jednostki. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się motocykle, którymi podczas służby przemieszczają się mundurowi z wydziału ruchu drogowego. Na koniec zajęć dla dzieci przygotowana została niespodzianka w postaci drobnych upominków oraz zabawy z proszkiem holi.

Kolejne zajęcia odbędą się między innymi na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie co czwartek organizowane są wycieczki rowerowe dla młodych miłośników jednośladów.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.