Wiadomości z Piekar Śląskich

Inwestorzy wciąż działają w naszym mieście

  • Dodano: 2020-07-27 10:00, aktualizacja: 2020-07-28 12:30

Miasto cały czas przyciąga kolejnych inwestorów. Jeden z nich kontynuuje prace przy centrum logistycznym. Inny – będzie wznosił od podstaw swoją nieruchomość. Złożył już stosowne dokumenty.

W bardzo szybkim tempie przebiegają prace przy budowie nowego centrum logistycznego Hillwood w rejonie ulic pod Lipami i DW911. Będzie to hala wysokiego składowania o wysokości 10 m i powierzchni 42 000 metrów kwadratowych, w której oprócz magazynowania można prowadzić lekką produkcję. Inwestorem i deweloperem, który zdecydował się na przeprowadzenie inwestycji w naszym mieście jest, przypomnijmy spółka Hillwood Polska sp. z o.o., zaś generalnym wykonawcą prac – firma Kome.

Kolejnym inwestorem podejmującym działania biznesowe na terenach inwestycyjnych w naszym mieście, jest firma Inter Color, która prowadzi działalność przy ulicy Bytomskiej. Planuje wzniesienie biurowca wraz z halą warsztatowo-magazynową. Wniosek o wydanie pozwolenia na budowę takiego obiektu wpłynął już do Urzędu Miasta. Warto podkreślić, że opisywane tu przedsiębiorstwo funkcjonuje na rynku już 20 lat. Zajmuje się lakierowaniem natryskowym samochodów i części z tworzyw sztucznych. Zatrudnia ponad 50 pracowników.

– Do inwestycji przymierzają się kolejni inwestorzy. Są chętni na ostatnią dużą działkę na strefie. Jeśli dojdzie do jej sprzedaży będzie można powiedzieć, że strefa gospodarcza została w pełni zagospodarowana. Jak widać inwestycje są prowadzone w błyskawicznym tempie, bo firmom zależy na czasie – podkreśla Krzysztof Turzański, I Zastępca Prezydenta Miasta Piekary Śląskie. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również