Wiadomości z Piekar Śląskich

Piekarska Rowerowa Masa Krytyczna już jutro!

  • Dodano: 2018-12-27 14:45

Już jutro, 28 grudnia, odbędzie się ostatnia w tym roku Piekarska Rowerowa Masa Krytyczna. Poprowadzą ją ratownicy piekarskiego oddziału WOPR.

Hasłem Piekarskiej Masy Rowerowej są słowa „My nie blokujemy ruchu, my jesteśmy ruchem”. Mają one zwrócić uwagę na stale rosnącą liczbę rowerzystów w naszym mieście. Organizatorzy zauważają, że wiele osób korzysta z rowerów nie tylko w celach rekreacyjnych, ale także komunikacyjnych. Zwłaszcza w okresie zimowym, gdy zmierzch zapada szybko i widoczność jest ograniczona, powinniśmy zwiększyć swą czujność na drodze i tym samym zatroszczyć się o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Jutrzejsza Rowerowa Masa Krytyczna rozpocznie się o godzinie 18.00 przed budynkiem Urzędu Miasta (ul. Bytomska 84). Poprowadzą ją ratownicy piekarskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Prócz przejazdu ulicami miasta, w trakcie Piekarskiej Masy odbędzie się także krótkie szkolenie dotyczące bezpieczeństwa nad zamarzniętymi akwenami wodnymi, które przeprowadzą ratownicy WOPR-u. Na wszystkich uczestników jutrzejszego wydarzenia czekać będzie również ciepła herbata i symboliczna lampka szampana bezalkoholowego.

Serdecznie zapraszamy!

Piekarska Rowerowa Masa Krytyczna już jutro!


Źródło: UM Piekary Śląskie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również