Wiadomości z Piekar Śląskich

Piekarskie mikołajki, Boże Narodzenie i nie tylko. Społecznicy wciąż działają

  • Dodano: 2020-12-21 06:30, aktualizacja: 2020-12-20 21:06

Okres bożonarodzeniowy to czas, w którym najmłodsi otrzymują wymarzone upominki. To również czas, w którym warto okazać ciepło, współczucie i wsparcie osobom potrzebującym.

Pamiętają o tym wolontariusze zaangażowani w akcje pomocowe realizowane na terenie miasta

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej nie pozostają sami w czasie najważniejszych świąt w roku. Grupa wolontariuszy przygotowała, zgodnie z otrzymanymi listami, podarunki, w których znajdowały się słodycze, artykuły higieniczne, odzież i inne, niezbędne przedmioty.

Początkowo inicjatorzy, którzy rozpoczęli działania w internecie, oczekiwali na listy od osób potrzebujących. Opublikowane w przestrzeni wirtualnej w błyskawicznym tempie doczekały się internautów gotowych do udzielenia wsparcia kolejnym pensjonariuszom. Akcja –  przeprowadzona nad wyraz sprawnie – zachęciła wszystkie osoby zaangażowane w zorganizowanie Największego Piekarskiego Dzieciątka dla podopiecznych DPS i ZOL. Chętni mogą wziąć udział w przygotowaniach, a wszystkie szczegóły opisane zostały w mediach społecznościowych.

To nie wszystkie działania organizowane przez społeczników na rzecz osób potrzebujących

Przedstawiciele grupy SPI – Społeczna Piekarska Inicjatywa pomagają prowadzą zbiórkę charytatywną dla osób bezdomnych, która wciąż trwa, a najbardziej niezbędne są artykuły higieniczne i słodycze. Warto śledzić ich poczynania za pośrednictwem facebooka.

Piekarskie mikołajki, Boże Narodzenie i nie tylko. Społecznicy wciąż działają

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również