Wiadomości z Piekar Śląskich

Piekarskie pary świętowały żelazne, złote i diamentowe gody!

  • Dodano: 2024-02-23 11:00

Piekarski Urząd Stanu Cywilnego 22 lutego zaprosił pary małżeńskie do świętowania Żelaznych (65 lat), Diamentowych (60 lat) i Złotych Godów (50 lat). Spotkanie rozpoczęło się od części oficjalnej, podczas której gratulacje i serdeczne życzenia jubilatom złożyła Sława Umińska-Kajdan – Prezydent Piekar Śląskich oraz Anita Rabsztyn – Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego.

Połączyła ich miłość

Żelazne Gody celebrowali dzisiaj Aniela i Hubert Lepszy, zaś Diamentowe Gody świętowali Pelagia i Stefan Langner. Jubileusz Złotych Godów obchodzili z kolei Państwo: Zofia i Stanisław Korbel, Urszula i Marian Kleta, Stefania i Eugeniusz Kozłowscy, Maria i Jan Kowalscy, Dorota i Andrzej Żydek, Monika i Andrzej Kuper, Jadwiga i Hubert Kozaczyk, Teresa i Henryk Molenda, Barbara i Mirosław Mickiewicz, Natalia i Roman Gruszka, Krystyna i Kazimierz Figiel, Halina i Stefan Kuczera, Regina i Kazimierz Stępień, Zofia i Jan Kuniccy oraz Jadwiga i Jan Kozaczyk.

– Nie ma większego sukcesu życiowego i większego szczęścia niż ukochana osoba u boku oraz wieloletni, trwały związek. Bez względu na inne osiągnięcia: zawodowe czy naukowe, to wszystko jest niczym wobec tego czego dokonaliście – udowodniliście, że przysięga małżeńska jest najważniejsza. Jestem bardzo dumna, że w Piekarach Śląskich jest wiele wspaniałych par i możemy podawać Wasz przykład młodym ludziom, którzy w związki małżeńskie dopiero wstępują  – powiedziała Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Kajdan.

Wszystkie pary otrzymały pamiątkowe listy gratulacyjne i kwiaty. Jubilaci Złotych Godów zostali odznaczeni, w imieniu Prezydenta RP, Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, a aktu dekoracji dokonała Prezydent Miasta.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również