Wiadomości z Piekar Śląskich

Piekary Śląskie: Dzielnicowi w walce z włamaniami do mieszkań

  • Dodano: 2023-06-20 06:15, aktualizacja: 2023-06-20 06:19

Piekarscy dzielnicowi podjęli działania informacyjno-edukacyjne mające na celu wyeliminowanie zjawiska włamań do mieszkań. Mundurowi na tablicach ogłoszeń rozwieszają plakaty informacyjne oraz spotykają się z mieszkańcami, gdzie radzą, ostrzegają oraz informują jak zadbać o swój dobytek.

Ochrona przeciwko włamaniom w Piekarach Śląskich

Już w najbliższą środę- 21 czerwca przypada Europejski Dzień Zapobiegania Włamaniom do Domów, dlatego piekarscy dzielnicowi jako policjanci utrzymujący bezpośredni kontakt ze społecznościami lokalnymi swoich rejonów, rozpoznający ich potrzeby i oczekiwania w zakresie szeroko pojmowanego bezpieczeństwa, zarówno indywidualnego, jak i publicznego podjęli działania mające na celu wyeliminowanie zjawiska włamań do mieszkań. W porozumieniu z zarządcami budynków na tablicy ogłoszeń rozwieszają plakaty z cennymi radami jak uchronić się przed nieproszonymi gośćmi oraz jak postępować gdy w mieszkaniu doszło do włamania. Spotykają się także z mieszkańcami m.in. w klubach seniora, gdzie przekazują cenne informacje jak zadbać o swój dobytek.

Pamiętajmy, że mamy wpływ na bezpieczeństwo w naszym mieście. Od ponad dekady trwa kampania społeczna "Nie reagujesz – akceptujesz!". To dzięki Państwa współpracy wiele razy zatrzymano już sprawców m.in. kradzieży, włamań, rozbojów, a także kierujących, którzy będąc pod wpływem alkoholu, prowadzili samochód. W dalszym ciągu liczmy na Państwa pomoc i dziękujemy za każdą informację, która może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w naszym mieście.  - czytamy na stronie KMP.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również