Wiadomości z Piekar Śląskich

Piekary Śląskie: Kierował autobusem mając blisko pół promila alkoholu!

  • Dodano: 2023-04-12 06:30, aktualizacja: 2023-04-11 20:21

Policjanci zatrzymali 54-latka, który kierował autobusem miejskim, będąc pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko pół promila alkoholu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy, a o jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

Nietrzeźwy kierujący złapany w Piekarach Śląskich

Wczoraj rano piekarscy policjanci prowadzili kolejną akcję "trzeźwość", skierowaną przeciwko nietrzeźwym kierującym. Działania te mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu. Podczas działań na ulicy Papieża Jana Pawła II mundurowi zatrzymali kierującego autobusem, u którego badanie wykazało blisko pół promila alkoholu. 54-letni obcokrajowiec stracił już prawo jazdy, a o jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

W niedzielę na "podwójnym gazie" został zatrzymany na ulicy Bednorza inny nietrzeźwy kierujący. Badanie alkomatem 60-letniego obcokrajowca wykazało w jego organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna również stracił prawo jazdy i noc spędził w policyjnym areszcie.   

Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia. Wobec sprawcy takiego przestępstwa sąd ma obowiązek orzec zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym, oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie niższej niż 5 tysięcy złotych. Kolejną dolegliwością jest wyznaczana przez sąd kara grzywny, czy podanie wyroku do publicznej wiadomości. Zatrzymywane prawo jazdy w wielu przypadkach wiąże się z również z utratą pracy. Ponadto sprawcy nie mogą liczyć na wypłatę odszkodowania przez ubezpieczyciela z tytułu OC, w razie uczestniczenia w zdarzeniu drogowym. - apelują policjanci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również