Wiadomości z Piekar Śląskich

Piekary z 7 milionami z Funduszu Inwestycji Lokalnych

  • Dodano: 2020-09-15 06:30, aktualizacja: 2020-09-14 22:28

Piekary Śląskie właśnie otrzymały przyznaną w czerwcu br. kwotę 6 953 325 zł w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Dzięki pozyskanej sumie będzie można, realizować inwestycje drogowe, remonty szkół i przedszkoli, a także inne niezbędne lokalnie działania

Są to środki przeznaczone na dotacje dla gmin, powiatów i miast. Łącznie w skali całego kraju około 6 miliardów złotych (5 mld dla gmin i miast na prawach powiatu i 1 mld dla powiatów ziemskich). Na Śląsk trafiło ponad 125 milionów złotych. W sytuacji gdy wiele gmin i powiatów boryka się z trudnościami finansowymi, dostęp do programu wsparcia inwestycji stanowi pomoc dla samorządów.

Kwoty dotacji dla poszczególnych samorządów wynikają z relacji wydatków majątkowych i zamożności gmin i powiatów. Źródłem finansowania projektu jest Fundusz COVID-19. Wsparcie jest bezzwrotne.

Do końca września br. składać będzie można także wnioski w ramach procedury konkursowej o dodatkowe pieniądze na inwestycje.

Miasto Piekary śląskie, również zamierza skorzystać z tej możliwości

Fundusz jest wsparciem dla samorządów, które odpowiadają za 40% publicznych wydatków inwestycyjnych. Pozwoli on realizować kolejne plany, a gminy nie będą musiały się zadłużać, żeby móc prowadzić zaplanowane inwestycje.

Piekary z 7 milionami z Funduszu Inwestycji Lokalnych

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również