Wiadomości z Piekar Śląskich

Piekarzanie uformowali "Żywe Flagi"!

  • Dodano: 2023-04-28 06:45, aktualizacja: 2023-04-27 21:31

Uczniowie oraz seniorzy na terenie Miejskich Przedszkoli nr 8, nr 11 i nr 17, a także Miejskich Szkół Podstawowych nr 5 oraz nr 12 uformowali „Żywe Flagi” w ramach akcji „Wywieś flagę w oknie 2023” zorganizowanej przez Obywatelski Klub Radnych pod honorowanym patronatem Haliny Biedy – Senator RP, Doroty Tobiszowskiej – Senator RP oraz Sławy Umińskiej-Duraj – Prezydenta Miasta Piekary Śląskie. Akcja od lat cieszy się dużym powodzeniem wśród mieszkańców miasta.

Piekarzanie: dzieci i młodzież szkolna wraz z nauczycielami, radni oraz seniorzy współtworzyli widowiskowe “żywe” flagi utworzone z kartoników w biało-czerwonych barwach. Z ramienia miasta w akcji brali udział: Paweł Słota – II Zastępca Prezydenta Miasta, Tomasz Wesołowski – Przewodniczący Rady Miasta, Natalia Ciupińska-Szoska – Wiceprzewodnicząca Rady Miasta, Łukasz Ściebiorowski – Przewodniczący Obywatelskiego Klubu Radnych oraz radni: Bożena Boczek, Marcin Felderhoff, Klaudia Franiel, Daniel Pliszka, Andrzej Wymysło i Stanisław Plajzner. „Wywieś flagę w oknie” to inicjatywa, która odbywa się w naszym mieście już po raz czternasty. Jej celem jest szerzenie postaw patriotycznych i społecznych, budowanie wspólnoty oraz radosne przeżywanie Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, a także Święta Konstytucji 3 Maja. 

Gdzie pojawiły się "Żywe flagi"?

W tym roku “Żywe Flagi” powstały na terenie Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 5, Miejskiego Przedszkola nr 8, Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 12, Miejskiego Przedszkola nr 17 oraz Miejskiego Przedszkola nr 11.

W ramach akcji “Wywieś Flagę” w sobotę, 29 kwietnia, będziecie mogli spotkać na ulicach naszego miasta radnych Obywatelskiego Klubu Radnych, którzy wraz z przedstawicielami Młodzieżowej Rady Miasta będą rozdawali mieszkańcom biało-czerwone chorągiewki. Oprócz tego organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału w konkursie: zadaniem jest wykonanie zdjęcia z flagą Polski – samodzielnie lub z bliskimi oraz udostępnienie fotografii na Facebook’u lub Instagramie do 4 maja włącznie, oznaczając ją hasztagiem #wywiesflage

Plan obchodów

Zaprasza się do manifestowania Dnia Flagi RP oraz Święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja poprzez uczestnictwo w oficjalnych obchodach miejskich organizowanych 3 maja na Kopcu Wyzwolenia. Po mszy i oficjalnych wystąpieniach od godziny 17:00 rozpocznie się Majowy Piknik Rodzinny z gastronomią, atrakcjami i konkursami dla dzieci, pokazem mody i rowerów historycznych Stowarzyszenia Rowery Zabytkowe.

W związku z organizacją obchodów Święta Konstytucji 3 Maja w dniu 3.05 od godz. 9:00 do 4.05 do godz. 7:00 w rejonie Kopca Wyzwolenia nastąpi zmiana organizacji ruchu. Przejazd będzie dopuszczalny tylko w jednym kierunku od ul. Wyzwolenia do ul. Jana Pawła II, zatem ul. Do Kopca Wyzwolenia będzie jednokierunkowa.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również